Domů > Hry > 50 aneb stolní hra zadarmo

50 aneb stolní hra zadarmo

Nuda je velký nepřítel a pomocí nějaké hry se dá snadno zahnat. Nejlépe si ji zahrát ještě s kamarády nebo s rodinou. Rád bych vám představil hru s názvem „Padesátka“. K Padesátce mě přivedla má přítelkyně.

Název se odvozuje od počtu lístečků ve hře. (50 lístečků = Padesátka) Pokud budete mít více kartiček, můžete hru nazvat např. „Sedmdesátka“ nebo „Stovka“. Dá se hrát v pohodlí domova a procvičí váš mozek.

Potřebujete papír či čtvrtku, nůžky, pravítko a propisku nebo fix. Na čtvrtku si narýsujete stejně velké obdélníčky, na které napíšete slova a na závěr rozstříháte nůžkami. Slova jsou kategorie, jako třeba povolání, město, jméno, zvíře a další.

Hra je určená minimálně pro 3 osoby. Na začátku se zvolí jeden hráč, který bude kartičky číst, nikoliv hádat. Tento rozhodčí dává pozor na odpovědi a rychlejšímu dá vždy kartičku. Až se určí rozhodčí, začne výběr písmenka. Vybrat se dá třeba stopováním, kdy rozhodčí řekne „A“ a vduchu přeříkává abecedu, další hráč ho stopne. Na jakém písmenku jej stopnul, to platí. Odpovědi musí začínat na dohodnuté písmenko. Kdo vykřikne první odpovídající slovo k lístečku a zvolenému písmenku, získá papírek. Když nikoho nebude napadat odpověď, kartička se odloží na zvláštní hromádku a pokračuje se dál. Takto se na jedno písmeno písmeno vytahají všechny kartičky se slovy. Dodatečně se dají zopakovat odložená slova. Vítězem se stane hráč s nejvyšším počtem kartiček. Další kolo si můžete zahrát na jiné písmenko.

Až nebudete vědět co dělat, zkuste si zahrát tuto hru. Určitě zabaví na několik hodin. Vytvoření lístečků, vymyšlení kategorií, pak samozřejmě myšlení při hře. 50ka je hlavně o slovní zásobě, rychlém myšlení a reakcích. Příjemné hraní!

Categories: Hry Tags: Počet zobrazení: 4 577
  1. 28.08.2009 na 09:25 | #1

    Hra dobrá to je, ale vymyslet všechny kategorie bylo trochu náročnější 😀

  2. 28.08.2009 na 09:56 | #2

    tak to vymýšlení zabere nějakou dobu, ale stačí to sepsat jen jednou, pokud se nějaký hráč při hře nerozzlobí a kartičky neroztrhá 😀

  1. Žádné zpětné odkazy