Domů > Software > Antiviry

Antiviry

Nedávno jsme prodlužovali domácí licenci na antivirus a to mě přimělo zavzpomínat. Před mnoha lety, kdy jsme měli doma první počítač, tehdy bez antivirového programu. Po pár letech na to se začal hrozně zasekávat a nebylo možné s ním pracovat. Dali jsme ho odvirovat a bylo tam přes několik set virů a nespočet spyware. Je třeba se proti takovému škodlivému software bránit.

Stačí připojení k internetu a můžete cokoliv chytit. Je proto nezbytností mít zajištěnou ochranu počítače. Antivirových programů je mnoho a záleží na každém, kterému dá přednost. Hlavním účelem antivirů je zabránit vstupu virů do vašeho počítače a pokud se jim to podaří, tak je nalézt a zlikvidovat. Mimo toho je dobré mít ještě program na odstraňování spyware, špionážních programů, které páchají neplechu, i když si ničeho podezřelého nevšimnete, mohou odesílat různé informace z vašeho počítače jinam.

Já používám slovenský NOD 32 (Nemocnice na Okraji Disku) v kombinaci se Spybotem. NOD 32 je od společnosti Eset, která má také na svědomí antivirus Eset smart security. ESS má vyšší úroveň zabezpečení než NOD 32, může brzdit práci s počítačem. Slyšel jsem, že při tisku dokumentů docházelo ke značnému zpomalení díky kontrole. Nechci dělat reklamu, ale přijde mi vhodné uvést příklad ochrany. Velmi důležité jsou aktualizace. Nové verze jsou k dispozici každý den.

Categories: Software Tags: Počet zobrazení: 3 757
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy