Domů > Internet > Vybrané aplikace z Facebooku

Vybrané aplikace z Facebooku

Čím dál více lidí si v dnešní době zakládá své profily na Facebooku. V případě nudy také rádi sáhnou po nějakých aplikacích. V tomto článku bych napsal něco málo o těch aplikacích, s kterými jsem se zatím setkal.

Lollipop
Lollipop neboli lízátko pochází od společnosti Zwigglers. Každý hráč obdrží lízátko a celá hra spočívá pouze v olizování lízátek svých kamarádů. Můžete vidět, kdo vám olíznul vaše lízátko. Není dobré jen povolit aplikaci, už tam nechodit a myslet si, jak vám bodíky přibývají. Každé lízátko má daný počet maximálních olíznutí. Při určitém počtu bodů se vám otevřou nová lízátka. Olíznout každé lízátko kamarádů je možné jednou za hodinu.

Collect hearts
Sbírání srdíček opět od Zwigglers. Jedná se o další sbíračku bodíků, podobně jako u předchozí aplikace. Tentokrát máte svou krabičku, do které vám přátelé posílají srdíčka. Vždy po určitém počtu nasbíraných srdíček postoupíte na další úroveň. Po nasbírání velkého množství srdíček se vám scuknou dohromady, např. 20 normálních srdíček = jedno stříbrné. Lze poslat jedno srdíčko každému kamarádovi za hodinu.

Friend facts
FF čili fakta o přátelích. V této aplikaci odpovídáte na otázky, které se zobrazují náhodně. Otázky se samozřejmě týkají vašich přátel. Můžete vidět, co si o vás kdo myslí. V přehledu vašich výsledků jsou zakryté osoby, které o vás zakleply danou odpověď. Je možné osoby odkrýt za určitý počet stříbrných mincí, ceny jsou řádově od 50 do 150 mincí. Pro představu bych podotknul, že za každou vaši zodpovězenou otázku dostanete 1 stříbrný. Pro zobrazení té nejlevnější odpovědi musíte odpovědět více než 50x. Jednou za čas se  ve Friend Facts objeví nabídka pozvánky konkrétnímu příteli, díky které dostanete po odeslání odměnu cca 13 stříbrných, což vás moc nevytrhne. Okruh otázek se postupně rozšiřuje, až odpovíte na všechny otázky u každého ze svých přátel, budou se zobrazovat jen obrázky přátel bez otázek a nepůjde odpovídat. Na závěr k této aplikaci varování: Neberte vážně odpovědi. Ne všichni kamarádi o vás odpovídají hezky, ale není třeba je za to zavrhnout, i když by si to třeba zasloužili.

Friends for sale!
Tady místo abyste odpovídali, si můžete kamarády kupovat. Ceny kamarádů se pohybují od 100 000 dolarů až po biliony, podle toho jak moc je o ně zájem. Čím více si vás budou kamarádi kupovat, tím bude větší vaše hodnota. Na začátku máte něco přes milion dolarů a není problém za pár hodin vydělat několik dalších milionů. Svých mazlíčků, tedy koupených přátel, můžete mít neomezeně. Vyděláváte zadáváním úkolů svým mazlíčků, dále se zobrazují mince během hry na obrazovce atd. Kamarádům můžete posílat různé dárky. Neřešte, pokud vás někdo pošle na rande s někým koho neznáte nebo jej nemáte rádi. Každý úkol stojí určitou energii mazlíčka, která je omezena na 100 bodů. Energie přůběžně přibývá. Za každý úkol dostane odměnu majitel i samotný mazlíček.

Pet society
Pet society by se dalo přeložit jako zvířecí společnost. Aplikaci vyvinula společnost Playfish, která má i další hry na Facebooku nebo třeba MySpace. Na začátku si vytvoříte svoje zvířátko, které můžete během hry poupravit (tvar hlavy, oči, tlama …). Máte svůj dům, kde vám přibývají postupně místnosti s přibývajícími úrovněmi. Dům si můžete vybavit podle představ. Záleží na vaší tvořivosti a na množství nastřádaných mincí. K dispozici jsou obchody s nábytkem, potřebami, jídlem, elektronikou, květinami nebo obchod s luxusním zbožím. Zvířátku tedy vybavujete dům, oblékáte ho, krmíte, myjete a staráte se o jeho zábavu. Pro zobrazení jeho potřeb jsou ve hře 3 stupnice (jídlo, zábava, mytí). Peníze vyděláváte za závodění na stadionu (30 výhra), sportování (švihadlo, míč, frisbee – přibývá náhodně), za poháry (k dispozici je druhů 14 pohárů, každý může být bronzový, stříbrný nebo zlatý, za bronzový dostanete 50, za další více), za navštěvování zvířátek kamarádů (20-5, záleží na celkovém počtu vašich přátel, peníze jednou denně za návštěvu každého kamaráda). Hra je propracovaná a každý týden se objevují v obchodech nové věci. Více o Pet society se dočtete v samostatném článku.

Restaurant city
více v článku

Typing maniac
Typing maniac je užitečná hra pro procvičení psaní na klávesnici všemi deseti. Zhora padají různá slova a vy je musíte rychle psát. Barevná slova vám přidají bonusy, ice – všechna slova zmrznou na místě, fire – zničí všechna slova, wind – srazí červenou stupnici ukazící vaše neúspěchy, slow – zpomalí rychlost padajících slov. Můj rekord je zatím 23. level se skórem 464 131.

Mafia wars
Oblíbená hra, kterou jsem přiznám se nehrál. Vytváří prý závislost, ale která hra nevytváří pokud vás baví, že? Plníte úkoly, potřebujete nalákat co nejvíce přátel do své mafiánské rodiny. Kupujete zbraně a další vybavení. Jak moc jste na hře závislí se projeví na vaší úrovni.

Where I’ve Been
Díky WIB se můžete chlubit, kde jste všude byli. Jaké jste navštívili země, města, památky či jiná místa. Na mapě poháněné Google Maps, je znázorněno, kolik jste toho procestovali. Pokud někam plánujete jet na dovolenou nebo se nemůžete rozhodnout, tak vám možná tato aplikace pomůže. K dispozici jsou u většiny oblastí fotky, komentáře a vypsaná zajímavá místa.

We’re Related
Pomocí této aplikace si můžete sestavit váš rodokmen a s jeho pomocí zjistit, zda nejste příbuzní s někým na Facebooku. Ovšem šance, že někoho takového naleznete je opravdu mizivá.  Museli byste vyplnit váš rodokmen mnoho generací zpátky a váš údajný příbuzný to samé.

Pilsner Urquell – Pošli Plzničku
Tato aplikace byla vyvinuta díly plzeňskému pivovaru. Můžete svým kamarádům poslat pivko, na výběr máte 4 možnosti – plechovka, lahev, půllitr nebo 3 dcl. Zobrazují se vám odeslané a poslané plzničky, promile alkoholu ve vaší krvi (kdyby to bylo reálné, tak vás to zabije, není omezené množství alkoholu v krvi). Pro zajímavost je v aplikaci žebříček 20ti největších odesílatelů a 20ti největších pijanů plzniček. Jelikož zatím hru nehraje mnoho lidí, není problém promluvit do pořadí.

Flixster
Flixster je aplikace zaměřená na filmy. Určitě každý kouká na filmy, ovšem liší se oblíbené žánry. Za pomoci této aplikace můžete hodnotit, komentovat, zjistit na co se koukají vaši přátelé, novinky apod.

Graffiti
Díky této aplikaci můžete vytvořit svůj obrázek, ovšem není to tak jednoduché a člověk by se divil, co někteří zdatní uživatelé zvládnou.

Video
Videa můžete nahrávat pomocí webkamery, mobilního telefonu nebo nahrávat klasicky z počítače jako soubor. Kapacita 300 MB a délka 20 minut na jeden záznam. Na vašich nahrávkách lze označit přátele podobně jako je tomu na Facebooku u fotek. Jedná se o oficiální aplikaci, takže by měla být relativně bezpečná.

Na konec bych podotkl, že jsou to jenom aplikace. Netvořte si na nich závislost, na druhou stranu zaženou nudu, pobaví vás a jiné jsou užitečné. V uvedených hrách a dalších jsou možnosti koupit si výhody za peníze, nekupujte to. Z takových poplatků mají majitelé her milionové příjmy, i když vám to připadá podivné, je to díky obrovským masám hráčů. Na Facebooku je velké množství aplikací, já jsem vypíchl jen některé známější, které mě zaujaly.

Categories: Internet Tags: , Počet zobrazení: 12 646
 1. 03.06.2009 na 07:29 | #1

  Lízátko je dobrý, akorát mě vadí, jak mi neustále někdo posílá na ně pozvání, potom FF, to už nemám ráda protože mě nebaví odpovídat na stejný otázky, FFS radši no comment 😀 , Pet society výborná hra, baví mě … a plzničky jsou taky dobrý 🙂 Zkrátka Facebook určitě zabaví 😉

 2. 07.06.2009 na 18:42 | #2

  souhlasim, že Pet society je nejlepší, na druhý místo bych dal FFS – zatim mě baví, Lollipop a Collect hearts je jen sbíračka, tam si moc člověk nezahraje, Friend facts je dost velká blbost a ty Plzničky už mě taky přešly 😀 ze začátku jsem byl v mezi prvníma v žebříčku, ale po pár dnech konec, je to jen posílání a přijímání o ničem

 3. Kristyna
  19.06.2009 na 17:17 | #3

  cau cau;)No dcl souhlasim,muj „zebricek“ nejlepsich aplikaci by byl cca podobny…Pet society vazne dobre,to same i Friends For Sale.Je to zabavny-teda zatim;) Je pravda(co si teda ja myslim;)),ze Lollipop nebo Collect Hearts to je jen ta sbiračka a to mi pomalu pripadne dost trapny,to same i plznicky…Inak k ostatnim aplikacim se vyjadrovat nebudu-nejak extra je nemusim:D Kdyz si ale uvedomim-u Facebooku su cca 2 mesice,predtim sem ubec nevedela co to vlastne je:D a za tu chvilu muzu rict,ze nudu to sice zazene,ale nepotrebuju to nejak moc;) ahoj;)

 4. Lucí
  04.09.2009 na 10:00 | #4

  Jj, nejde jinak než souhlasit.. Pet society je stoprocentně nejlepší.. ale také mě baví to Restauranr City..:)

 5. Vista
  31.10.2009 na 16:59 | #5

  No nejlepší je Pet Society, ale pak jsou od Playfish taky hodně dobrý hry… Crazy Planets, Restaurant City a Country Story 🙂 A pak je ještě dobrý Farm Ville, ale to není od playfish

 6. PanRangoon
  22.12.2009 na 16:34 | #6

  vzhledem k tomu, že jde vlastně o propagační aplikaci, celkem pobaví: http://apps.facebook.com/zivot-je-hledani/

 7. Radka Kyzlíková
  27.12.2009 na 13:41 | #7

  nejde mi spustit hra akvarium na Facebooku,můžete mi poradit,díky

 8. Lenka
  28.12.2009 na 11:31 | #8

  Prosím, může mi někdo poradit. Nejde mi spustit žádná aplikace na facebooku…..aplikace vyvinuté facebookem fungují. Děkuji za odpověď.

 9. 28.12.2009 na 15:45 | #9

  Zkuste jiný prohlížeč, mě taky nějaký hry nešly a když jsem je otevřela jinde, tak pak šly 😉

 10. Pavel
  28.01.2010 na 10:08 | #10

  Potřeboval bych poradit … Z ničeho nic mi se mi přestaly na FB zobrazovat fotky … Když si chcu prohlednout nějaké album, tak mi to vždy naskočí … ale jakmile kliknu na určitou fotku, tak se mi nahoře v liště napíše jen: http://www.facebook.com/photo.php?pid=93187&op= atd. a bílá obrazovka … Zkoušel jsem i jiný prohlížeč a to samé … tak vůbec nevím, čím by to mohlo být …

 11. 28.01.2010 na 12:34 | #11

  Facebook někdy blbne, zkus to znovu třeba po hodině

 12. Pavel
  28.01.2010 na 17:23 | #12

  @Václav Hynouš
  Chlape už mě to tak dělá 3 dny… a vůbec nevím proč 🙁

 13. 28.01.2010 na 21:00 | #13

  mě funguje vše normálně, zkus vymazat cookies a aktualizovat stranu

 14. Michaela
  31.12.2011 na 18:27 | #14

  Dobrý den. Už dlouho hraju farmville a frontierville. Včera se mi stalo, že při spuštění hry se načte jen kousek, někdy celá,, ale jakmile chci hrát, tak se mi zablokuje celý počítač. Už jsem zkoušela stáhnout nový přehrávač i prohlížeč, ale je to pořád stejné. Poraďte mi, nemůže být chyba v mémm počítači? Případně jak ji odstranit. Přeji pěkný večer. Michaela

 1. 30.08.2009 na 10:38 | #1
 2. 12.09.2009 na 16:34 | #2