Domů > Hry > Hra Auta 2

Hra Auta 2

Fanoušci animáků jistě znají studio Pixar od Disneyho. Mezi jeho nejznámější díla patří Toy Story: Příběh hraček (1995), Příšerky, s.r.o. (2001), Hledá se Nemo (2003), Úžasňákovi (2004), Auta (2006), Ratatouille (2007) a Vzhůru do oblak (2009). Letos vydal Pixar film Auta 2, který je předlohou pro stejnojmennou hru. Její tvorby se ujalo studio Avalanche software, zabývající se vývojem her na motivy Disneyho filmů.

Jako fanda animovaných snímků a závodních her jsem si nemohl hru Auta 2 nechat ujít. I když se uvádí, že je vhodná spíše pro malé děti, pobaví se u ní i dospělí. S auty můžete kromě driftování skákat, jezdit po dvou kolech, pozpátku nebo dělat přemety ve vzduchu. Cestou lze sebrat různé zbraně jako řízené rakety, kulomet, výbušný skateboard, laser řízený satelitem, olej, bomby nebo energickou zbraň. Zrychlit můžete pomocí turba, které se postupně za jízdy dobíjí.

V menu jsou na výběr jednotlivé mapy nebo mise. Kromě ukázkového tréninku hra obsahuje šest úrovní po šesti misích, které se postupně zpřístupňují po dosažení určitého počtu bodů. Ve volné hře jsou mapy rozděleny podle druhu. Klasický závod (Race) osmi aut beze zbraní nebo závod se zbraněmi (Battle race). Zábavnější Attack (útok), ve kterém se před vámi postupně objevují nepřátelská auta, jejichž ničením se navyšuje časový limit. Podobný je Hunter (lovec), kde je cílem zničit co nejvíce nepřátelských aut. Dalším druhem map je Survival (přežití), ve kterém musíte za jízdy dobíjet štít energií, aby nezmizel.

Sbíráte ocenění (Awards), která jsou rozděleny na odznaky (Badges) a erby (Crests). Maximálně lze získat 28 odznaků a 24 erbů. V garáži jsou na výběr dostupné vozy. Postupně se odemykají nové podle postupu ve hře. Celkem je k dispozici 36 různých automobilů. Některé z nich vám jistě budou povědomé z filmu.

Hra splnila moje očekávání. Čas od času si ji jistě rád zahraju. Na závěr přikládám screenshoty z mého hraní.

Carla VelosoJeff GorvetteRaoul ÇaRouleRaoul ÇaRouleMax SchnellMax SchnellMiguel CaminoLightning McQueenNigel GearsleyCamo-SargeDaisu TsashimiMaterhosenFrancesco BernoulliBrand New FillmoreJeff GorvetteCarbon Fiber LightningGunner AcerGunner Acer

Categories: Hry Tags: Počet zobrazení: 13 802
 1. 01.08.2011 na 09:54 | #1

  Grafika vypadá pěkně. 🙂
  Jsi fandou závodních her, tak určitě znáš taky Grand Turismo (píše se to tak?) nebo Ridge Racer. Moje nejoblíbenější byla Ridge Racer 4. 🙂

 2. 01.08.2011 na 10:28 | #2

  Gran Turismo … Ridge Racer jsem nehrál, hodně jsem hrál Need for Speed, FlatOut nebo kombinace závodních her a stříleček jako Mafia nebo GTA

 3. 01.08.2011 na 11:43 | #3

  @Václav Hynouš
  Vidíš, to zase neznám já. 🙂 Ale já jsem tady v tom amatér. 😉

 4. 01.08.2011 na 12:56 | #4

  Hele, musím přiznat, že některé mapy ve hře Auta 2 dají zabrat i mě, abych je dojel na prvním místě. Je třeba mít dobrý start (mačkat rychle za sebou plyn), sbírat turbo, dělat salta, projíždět branky po dvou kolech, případně trefovat nepřátele a odstrkávat je. Nedovedu si představit jak to hrajou děcka.

 5. Tuny
  01.08.2011 na 13:24 | #5

  Jé to by mě bavilo 🙂

 1. Žádné zpětné odkazy