Domů > Televize > 1 rok na ČSFD

1 rok na ČSFD

logo ČSFD

7. ledna 2010 jsem si založil profil na Československé filmové databázi, zkráceně ČSFD. Jsem filmový fanoušek a nadšenec, takže nebyl problém se tam rychle zabydlel a tak trochu jí propadnout. V článku chci shrnout po své jednoroční aktivitě z mého pohledu přínosy webové stránky ČSFD a podotknout na několik málo jejích nedostatků.

Poctivě hodnotím všechny snímky, na které se kouknu. Ohodnotil jsem i ty, které si ještě pamatuju z dřívější doby. Tak jsem docílil během jednoho roku své aktivity počtu 1482 hodnocených filmů. V tom je započítáno i několik krátkometrážních filmů, které snadno navyšují konečné číslo. Díky hodnocení vím, co jsem viděl. Druhou velkou výhodou je snadné hledání nových filmů nebo těch, které jsem propásl a stojí za zhlédnutí. Na ČSFD mám několik známých, ke kterým občas zavítám, abych se inspiroval jejich filmy.

Vytvořil jsem žebříčky deseti nejoblíbenějších filmů, seriálů a herců. Herečky a režiséry jsem zatím nevytvářel, protože mě zatím nic moc nenapadlo. Naopak u filmů a seriálů mi 10 příček nestačí. Více mých oblíbených snímků mám ve filmotéce. Dávám tam ale jen ty, které mám na blu-ray. Z několika důvodů – na DVD a VHS jich mám moc a nejsou až tak dobré, je třeba jít s dobou, na blu-ray mám jen ty nej filmy.

Občas ČSFD pořádá produkce v kině zdarma. Rád bych tam zašel, ale pořadí se sestavuje podle uživatelských bodů. Abyste měli šanci se tam dostat, tak to chce mít aspoň 15 bodů. Já mám zatím jenom jeden. Můžete také pravidelně soutěžit jako já o filmy na DVD a různé filmové předměty, bohužel se mi ještě nepodařilo vyhrát.

Co mi vadí na ČSFD jsou reklamy, hlavně ty vyskakovací. Stane se, že občas na nějakou kliknu. Pak stejně nově otevřenou stránku hned zavřu, takže ta reklama akorát otravuje. Když jsou navíc reklamy po obou stranách, i nahoře, tak to vytváří divný pocit. Chápu, že z toho má majitel nějakou provizi, když na to někdo občas omylem klikne. Druhá věc je prohledávání. Někdy mi ČSFD nenajde film, který hledám třeba i kvůli malé chybce v zadání názvu. Pak googlim výraz „čsfd + název filmu“ a na Googlu najdu odkaz na konkrétní film na ČSFD. Trochu mi vadí čísla v adresách jednotlivých podstránek. Jako příklad uvedu film Gladiátor, který jen a adrese http://www.csfd.cz/film/8271-gladiator/ – takovou nikdo do prohlížeče sám nezadá, jednodušší by byla adresa http://www.csfd.cz/gladiator/.

Každopádně Československá filmová databáze je pro mě užitečný web. Navštěvuji ho téměř každý den, už jenom kvůli každodennímu novému hodnocení. Uvidíme, kolik hodnocení přibude za další rok.

Categories: Televize Tags: Počet zobrazení: 7 665
 1. 07.01.2012 na 09:38 | #1

  Stav po druhém roce: Hodnocených filmů 2454, každý den během uplynulého roku minimálně jedno hodnocení. Žebříček hereček už mám kompletní, režiséry a skladatele částečně. Během uplynulého roku přibylo 8 bodů (celkem 9), což je stejně málo vzhledem k projekcím zdarma pořádaných ČSFD. Reklamy už mi netrápí, používám AdBlock.

 2. Alena
  27.09.2012 na 12:21 | #2

  A v jakých kinech probíhá ta projekce zdarma? Nebo to je jen v jednom určitém?
  dík za odpověď

 3. 27.09.2012 na 14:14 | #3

  @Alena
  projekce bývají v různých kinech, většinou v Praze

  bývají značeny žlutě úplně nahoře na ČSFD, teď je tam např. tato: http://www.csfd.cz/akce/42-projekce-96-hodin-odplata/

 4. Alena
  27.09.2012 na 17:57 | #4

  Co kdybych to měla do Prahy například přes půlku republiky? Nebo se nějak rozřazují uživatelé dle krajů? Viděla jsem na csfd kraje, ale nevím jestli to rozřazuje lidi i při promítání.
  A kdyby bylo promítání například filmu o který nemá uživatel zájem a bodově by spadal do promítání, může ho odmítnout? A body se mu po návštěvě promítání odčítají, nebo mu zůstávají, takže se může účastnit všech filmů? A do registrace musíš vyplnit osobní informace, nebo stačí jen nějaká přezdívka? Registrace je předpokládám zdarma, že?
  Díky za odpovědi Alena

 5. 27.09.2012 na 19:23 | #5

  z jakého je kdo kraje nemá vliv, je tam však pravidlo, že pokud se přihlásíš a nedorazíš (na místě se dělá prezence), tak už se nemůžeš přihlásit v budoucnu na jakoukoli další projekci

  žádné body se neodečítají, odhlásit by se mělo jít dokud nevyprší čas a nezůstane tam závazný žebříček, registrace je samozřejmě zdarma

 6. Alena
  30.09.2012 na 20:21 | #6

  A za co všechno se získávají body? Za hodnocení a oblíbenost , nebo i za komentáře a ještě za něco? A má vůbec cenu se přihlašovat nyní, myslím, že ostatní uživatelé mají už tak velký náskok, že kdyby se člověk snažil dostat na projekci filmů, tak budou všechna místa obsazená uživateli, kteří jsou přihlášeni již několik let.
  Dík Alena

 7. 30.09.2012 na 20:30 | #7

  Body získáš jedině tím, že si tě přidá jiný uživatel ČSFD do svého žebříčku dvaceti nejoblíbenějších uživatelů. Podmínkou je, že ohodnotil minimálně 500 filmů a má profil starší než půl roku.

  Záleží na tobě, jak a jestli chceš ČSFD využívat. Šance se tam dostat je, ale jen kvůli tomu bych si účet teda nezakládal. Snazší je si ten lístek do kina koupit.

 8. 07.01.2013 na 05:23 | #8

  3. rok: 2938 hod., 24 b.
  zobrazit profil

 1. Žádné zpětné odkazy