Domů > Cestování > Den otevřených dveří památek v Písku

Den otevřených dveří památek v Písku

Každoročně bývá v Písku den otevřených dveří. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout jeho památky zdarma nebo za snížené vstupné. Letos se akce zaměřila především na prostory, které nejsou běžně veřejně přístupné.

Sladovna
Ve Sladovně byla možnost prohlédnout si kromě klasické expozice také neopravené prostory s průvodcem. Prohlídka se musela předem rezervovat a kvůli velkému zájmu se na všechny zájemce nedostalo.

Exkurze začala na půdě, která byla navržena jako budoucí ateliér pro hlavního architekta. Odvážnější mohli vylézt po žebřících na střešní balkón Sladovny a rozhlédnout se odtud po okolí. Postupně se šlo při prohlídce do nižších pater, které budou v budoucnu sloužit pravděpodobně jako knihovna. Prohlídka končila ve sklepení.

Budova Sladovny zvenkuPohled ze střechySladovnaSladovnaSladovnaSladovnaSladovnaSklepení

Sladovna má 7 pater, z toho 3 pod úrovní nádvoří. V současnosti je zrekonstruována přibližně třetina až polovina budovy a opravy stály cca 200 milionů korun. Dokončení zbytku se odhaduje zhruba na dalších 100 milionů.

Bývalá zvonice u kostela Nejsvětější Trojice
Uvnitř zvonice jsou vystaveny nejstarší náhrobní desky.

Bývalá zvoniceNáhrobní deskyNáhrobní desky

Dům U Koulí
Bylo možno nahlédnout do zahrady domu U Koulí, která se nachází poblíž Putimské brány.

Dům U KoulíZahradaZahradaVýhled z hradeb

Původní bankovní dům
Nejzajímavější zde byla štuková výzdoba na stropě.

Původní bankovní dům

Dále bylo možno navštívit např. Prácheňské muzeum, Křižíkovu elektrárnu, věž Děkanského kostela Narození Panny Marie, klášterní kostel Povýšení sv. Kříže, Kronbergův altán nebo hřebčinec.

Categories: Cestování Tags: Počet zobrazení: 9 335
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy