Domů > Hry > Deus Ex: Human Revolution

Deus Ex: Human Revolution

Třetí díl Deus Ex s názvem Human Revolution je nová střílecí hra, která vyšla v srpnu. Hlavní postavu, kterou ovládáte, představuje Adam Jensen. Pracuje jako bezpečnostní velitel ve společnosti Sarif Industries, která se zabývá výrobou robotických částí lidských těl. Při zničujícím útoku je kriticky zraněn. Zachrání ho radikální operace, kdy jsou mu implementována mechanická rozšíření.

Medikální vylepšení se ve hře nazývají augmenty. S jejich pomocí postupně zdokonalujete Adamovy dovednosti. Pro augmentace je potřeba sbírat soupravy praxis. Ty se získávají buď postupně za získávání zkušenostních bodů, plnění některých úkolů, nebo se dají koupit po 5 000 kreditech na klinikách L.I.M.B. Je dobré prohledávat mrtvá těla a místnosti. Často se tam povalují věci, které se mohou hodit. Kromě nábojů, kreditek, e-knih či zbraní se mohou skrývat na místech jako jsou různé šachty nebo zásuvky i praxis.

Při hraní máte určitou volnost. Existuje většinou více možných řešení situací. Například při prvním setkání s robotickou strážní věží vám tutoriál radí vyřadit ji hackováním pomocí viru. S bratrem jsem přišli na další tři možná řešení. Jednak ji lze zničit pomocí granátu, který je možné sebrat cestou. Dále se lze plížit za krabicí, aby si vás věž nevšimla. Třetí možností je použít ventilační šachtu a jednoduše ji obejít. Neplatí, že nejkratší cesta je vždy ta nejlepší.

Líbí se mi celkové propracování. Když procházíte kolem lidí, můžete poslouchat jejich dialogy. Například bezdomovec, který říká: „Přemýšlím, že bych nechal vylepšit svého pitbula, nechat mu udělat kyberpacky.“ Často se u takových rozhovorů pobavíte a je to takové zpestření.

Ve hře je rozmanitý zbraňový arzenál. Do inventáře se zkrátka nevejdou všechny dostupné zbraně, takže se musíte rozhodnout, které si necháte. Můžete získat kromě taseru, 10 mm pistole, útočné pušky, uspávací pušky, odstřelovací pušky, brokovnice, samopalu, P.E.P.S.u, těžké pušky, i granátomet nebo plasmovou pušku. Dále je možné používat různé granáty jako EMP, omračující, plynové nebo tříštivé. Granáty se dají kombinovat ve stejné druhy min. V inventáři je třeba počítat s místem na náboje. Hodí se také mít u sebe nuke viry a stop červy na hackování, automatické odemykací zařízení a poživatiny pro doplnění životů nebo energie. Do zbraní se dají přidávat různá vylepšení např. na sílu zbraně, kapacitu zásobníku, rychlost nabíjení, tlumič, laserové zaměřování nebo různé specifické.

Jak jsem na začátku naznačil, hlavní zápletkou je útok na Sarifovu společnost. Postupně se dovídáte více informací nejen o útoku, ale i venkovním světě. Při pátrání po útočnících narazíte na různé vedlejší úkoly. Pokusí se vás zastavit tři bossové. V boji s prvním bossem Barrettem je výhodné využít výbušných sudů. Než dojdete k druhému bossovi, Yeleně Fedorové, doporučuji si udělat augmentaci proti elektrické energii. Třetí boss Jaron Namir se dá zneškodnit různými způsoby. Vůbec nejrychlejší je však použít granátomet, který se získá po zachránění Tongova uneseného syna při druhé návštěvě ostrova Henša.

Hra Deus Ex: Human Revolution se mi celkově líbila. Určitě ji doporučuji všem fanouškům stříleček. Výhodné je průběžně ukládat, abyste se pak případně mohli časem vrátit do některé lokace a zahrát si ji znovu pro zábavu.

Zničení robota ve Femě pomocí EMPHackování počítače1. boss: Lawrence BarrettHackerovo doupěPřistávací systém Ikarus2. boss: Yelena Fedorova3. boss: Jaron NamirVýbušný systém TajfunPlazmová puškaMoje augmentace

Categories: Hry Tags: Počet zobrazení: 10 315
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy