Domů > Internet > Google Chrome

Google Chrome

Google Chrome je internetový prohlížeč od Googlu. Bohužel jej podle průzkumů mnoho lidí ještě nezná. Chrome je stejně jako ostatní prohlížeče k dispozici na stažení zdarma.

Instalace je snadná. Stačí kliknout na odkaz „Stáhnout Google Chrome“, dále na „přijmout a nainstalovat. Prohlížeč se nainstaluje sám, poté nabídne nastavení výchozího prohlížeče a vytvoří zástupce na ploše.

Chrome je vytvořen velmi přehledně. V horní části je panel s kartami (Mozilla karty nazývá panely, IE zase záložky), které slouží pro prohlížení více webových stránek v jednom okně prohlížeče, kde se mezi nimi dá snadno překlikávat. Funkce panelů se stránkami není nikterak nová a podporují ji všechny hlavní prohlížeče. Pod panely jsou tlatíčka zpět, vpřed, aktualizovat, přidat do oblíbených, samozřejmě adresní panel, ovládání aktuální stránky a nastavení. Pod těmito tlačítky je panel se záložkami oblíbených stránek. Celkový dojem působí velmi jednoduše, avšak velmi kladně.

Prohlížeč také přinesl nové funkce, které zatím konkurence nenabízí. Hlavní přednost je funkce vytvoření zástupce webové stránky. Stačí po načtení webové stránky stisknout nabídku „ovládání aktuální stránky“ a dále „vytvořit zástupce“. Na pracovní ploše se vytvoří zástupce dané stránky. Při otevření se otevře pouze daná stránka v okně, nezobrazují se všechny funkce prohlížeče, které jsem uváděl víše. Stránka se tedy spouští podobně jako jiné aplikace samostatně. Na vstupní straně prohlížeče je přehled nejnavštěvovanějších stránek. Při najetí myší na hypertextový odkaz na jakémkoliv webu, se zobrazí v dolní části prohlížeče cílová adresa.

Google se snaží být zdatným konkurentem ostatním prohlížečům. Kdybych měl udělat žebříček svých oblíbených prohlížečů, tak na prvním místě je Maxthon, za ním Google Chrome, na třetím místě Mozilla Firefox.

Categories: Internet Tags: Počet zobrazení: 7 191
  1. 21.12.2009 na 12:11 | #1

    na YouTube je pěkné video o příběhu Googlu, můžete jej shlédnout na následujícím odkazu

  2. 22.12.2010 na 22:17 | #2

    doporučuji do prohlížeče Google Chrome nainstalovat plugin Facebook photo zoom, používám ho zhruba měsíc a nemůžu si ho vynachválit při brouzdání na Facebooku, kdy nemusím zdlouhavě otevírat fotografie, ale stačí na ně jednoduše najet myší a ukáže se automaticky jejich náhled

  3. 28.02.2011 na 11:43 | #3

    Doporučuji použít AdBlock do prohlížeče Google Chrome pro blokování reklam. Vadily mi reklamy především na csfd.cz, kde se pokaždé načítají 2 obří skyscrapery po stranách a leaderboard v horní části. Trpěl jsem to dlouho, ale už mě to vážně štvalo. Stáhnout jej můžete na této adrese.

  1. Žádné zpětné odkazy