Domů > WWW > Tlačítko Google +1 na web

Tlačítko Google +1 na web

Google přišel nedávno s tlačítkem +1, pomocí kterého se dají zviditelnit webové stránky. Při vyhledávání doporučuje uživatelům relevantní obsah, který se líbil jejich přátelům nebo známým. Setkat se s ním můžete buď v anglickém vyhledávání Google nebo na webových stránkách, kam jej vložili jejich autoři. Stránky nebo články, které jste obodovaly se zobrazují v Google profilu.

Vložit tlačítko Google +1 není složité. Pokud používáte redakční systém, je nejjednodušší cestou stáhnout hotový plugin. Pro WordPress se dá použít například Google +1 Button nebo AddThis, který podporuje i další sociální služby. Další cestou je zajít na stránky Google webmasters, zkopírovat skript a umístit ho na stránky ručně.

Zkoušel jsem různé pluginy, ale moc mě nenadchly. Chtěl jsem, aby kromě Google +1 podporovaly ještě Twitter a Facebook. Když podporovaly vše, tak se mi na nich nelíbilo zase něco jiného. Rozhodl jsem se napsat kód vlastními silami.

Problém kódu  je s validitou. Aby prošel validátorem, je třeba ho napsat jinak, než uvádí Google na svých stránkách. Užitečnou stránkou je +1 button API, kde najdete všechny parametry tlačítka jako rozměry, podporované jazyky atd.

Můj kód pro tlačítko velikosti medium vypadá takto:
<script type=text/javascript“ src=http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.3.2/jquery.min.js“></script>
<script type=text/javascript“ src=https://apis.google.com/js/plusone.js“> {lang: ‚cs‘}</script>
<script type=text/javascript“> $(document).ready(function(){ gapi.plusone.render(medium“, {size“: medium“, count“:true“});});</script>
<div id=medium“></div>

Řádky, které začínají script se umisťují do hlavičky dokumentu. Poslední řádek div se vloží do stránky na místo, kde chcete mít tlačítko Google +1. Kód je validní. Pro jinou velikost tlačítka stačí přepsat 2x medium třeba na small nebo tall. Vedle se zobrazuje počítadlo, kolik lidí již dalo +1. Pro samotné tlačítko Plus One bez počítadla stačí změnit atribut count z true na false.

Categories: WWW Tags: , Počet zobrazení: 9 423
 1. 18.12.2011 na 14:22 | #1

  Dobrý den,
  pátrám po internetu kvůli menšímu problému, který se mi nedaří vyřešit a tak jsem narazil i na Vaše stránky.

  Vložil jsem na své stránky http://divnejbrouk.bloguje.cz/ googlovský widget Síť přátel (viz: menu/sekce Stálí návštěvníci). Sice se zobrazil, ale zrušil tlačítko +1, které doposud fungovalo (má být mezi Twitterem a Facebookem).
  Kódy pro obě aplikace byly vygenerovány přímo Googlem, pouze jsem je vložil. Zdá se, že se jim ty dvě aplikace hádají a vylučují se navzájem. Buď se zobrazí jedna anebo druhá, ale ne obě současně.
  Zkoušel jsem i ten Vámi napsaný kód, ale také neúspěšně.
  Za jakékoliv tipy předem díky.

 1. 30.06.2011 na 13:09 | #1