Domů > Hudba > Headhunterz živě na chatu

Headhunterz živě na chatu

Není tomu dávno, co jsem začal poslouchat mladíka Headhuntera (skutečným jménem Willem Rebergen, rok narození 1985). Dříve jsem od něj znal jen pár písniček, například Rock Civilization, kterou hrál kdysi Gigi D’Agostino na m2o. Teprve při letošním DJ Mag TOP DJs jsem si ho povšimnul více, když jsem zkoumal spoty od různých interpretů. Jeho klip s písničkou From Within si mě získal. Mimochodem v této prestižní anketě o nejlepšího světového DJe roku 2011 skončil na slušném 17. v celkovém pořadí.

Později jsem ho začal sledovat na Twitteru, Facebooku a Google+. To se mi dnes vyplatilo, protože zveřejnil odkaz na live chat s fanoušky. Už jej dělal podruhé, prvně to bylo 2. února, ale to jsem propásnul. Přenos začal zhruba ve 20 hodin přes ustream.tv.

Fanoušci psali do chatu, který se mu zobrazoval, a on reagoval na jejich příspěvky. Ukazoval, jak tvořil svou novou písničku Dragonborn, kterou dal mimochodem volně ke stažení na internet. Na YouTube měla nejvíce zhlédnutí z jeho klipů, během prvního dne přes 60 000 zobrazení. Prozradil, že ji vymyslel cestou v autě. Tedy alespoň její počátek, později následovalo mnoho práce ve studiu. Na žádost fanoušků také ukázal, jak tvořil bas. Říkal, že bas je velmi náročné vytvořit a konkrétně k písničce Dragonborn na něm dělal přibližně dva týdny. Tvrdí, že dobrý bas je v hardstylu základem, protože na něm vše stojí. Při tvorbě je nejdůležitější mít dobrý sluch.

Zhruba po hodině tam přišel ještě Bas Oskam z Noisecontrollers. Bavili se spolu o hudební produkci a Basovo nově chystaném albu E=NC2, které vyjde 2. března. Stream skončil lehce před čtvrt na deset, celkem trval cca hodinu a čtvrt. Po celou dobu jej sledovalo přes 2 tisíce lidí, celkový počet návštěvníků se vyšplhal přes 12 600.

Myslím si, že je fajn nápad takto komunikovat s fanoušky. Kromě toho, jaký je kuřák, a že používá telefon a laptop od Applu, jsem si všiml, že sledovali i další lidé z České republiky podle příspěvků v chatu. Podobné živé chaty provozuje i několik dalších celebrit, teď mě napadá třeba Armin van Buuren. Kéž by toto začalo dělat ještě více interpretů, bohužel někteří se v dnešní době ještě ani nenaučili aktivně využívat sociální média. Měli by si vzít příklad.

Headhunterz live chatHeadhunterz live chatHeadhunterz live chat

Categories: Hudba Tags: Počet zobrazení: 8 515
  1. 05.04.2012 na 21:39 | #1

    dnes na live chatu Paul van Dyk, kdo by měl zájem, může sledovat na http://www.ustream.tv/paulvandyk

  1. Žádné zpětné odkazy