Domů > WWW > Hostingy

Hostingy

Všechny webové stránky bez výjimky musí někde hostovat. Pod slovem hostovat se myslí mít soubory uložené na nějakém serveru. Uložení na server je buď zdarma – freehosting nebo za peníze – webhosting.

Freehosting je služba umístění webových stránek na server poskytovatele zdarma. Mezi nejznámější české patří Internet centrum a Webzdarma. Existuje řada dalších, ale u všech je garantovaná omezenost. Malý prostor, vkládání reklam, občasná nedostupnost a další omezení. Freehosting je vhodný na osobní stránky. Osobními stránkami nemyslím blogy. Blog si může každý vytvořit zdarma pomocí Blogger.com od Google nebo třeba Blog.cz. Tam jsou služby samozřejmě značně omezené. Kdo chce mít více funkcí a nechce být omezován, udělá si blog na svém webu pomocí nějakého systému, např. WordPress. Na některých freehostingách nejede WordPress jak má. Setkal jsem se s problémy u nahrávání obrázků z pc či vložení API klíče u Akismetu. Co je zdarma je omezené, nemyslete si, že jsou poskytovatelé lidumilové. Vydělávají na vkládaných reklamách díky stránkám uživatelů, proto pokud máte kvalitní navštěvované stránky, zaplaťte si raději kvalitní hosting.

Webhosting je pronájem serveru poskytovatele. Je třeba mít zaplacenou doménu. Při výběru rozhoduje kvalita služeb a samozřejmě cena. Cena se odvíjí od velikosti prostoru, o jaký máte zájem. Je dobré si zjistit reference poskytovatelů webhostingu, než si jej objednáte.

Pro kvalitní stránky, firmy a podnikatele bych freehosting zásadně nedoporučil. Pokud se chcete prezentovat, zaplaťte si raději doménu a hosting. Je odstrašující vidět plakáty s reklamou a na nich webovou adresu třetího řádu. Čili se jedná i o estetickou stránku, je lepší koukat na doménu 2. řádu než 3. Kvalita placených hostingů je samozřejmě o mnoho lepší a sami si můžete navolit, co přesně chcete. Argumenty typu nemám peníze jsou k posměchu, doména + hosting vás vyjdou řádově na několik stovek korun ročně, samozřejmě s vyšší kapacitou stránek je cena výše.

Categories: WWW Tags: Počet zobrazení: 4 269
  1. 29.09.2009 na 16:14 | #1

    Jsou i některé freehostingy, které nabízí hosting zdarma s doménou druhého řádu, ale ani ty bych moc nedoporučovala. Sama jsem na jednom z nich hostovala asi tři měsíce blog a ty problémy za úsporu pár korun rozhodně nestály.

  2. 29.09.2009 na 18:59 | #2

    na freehosting bych dal asi jen doménu, kterou bych chtěl přesměrovat na novější, ceny placených hostingů nejsou tak strašné v ročním měřítku a určitě je kvalita o mnoho lepší

  1. Žádné zpětné odkazy