Domů > Ostatní > Mistrovství světa v hokeji 2011

Mistrovství světa v hokeji 2011

Neodpustím si napsat pár řádek o mistrovství světa v ledním hokeji, stejně jako před rokem, kdy jsme se stali mistry světa. Pravidelně jsem celý průběh sledoval, podobně jako většina našeho národa.

Začali jsme ve skupině D společně s Lotyšskem (4:2), Dánskem (6:0) a Finskem (2:1). Skupinu jsme vyhráli se třemi výhrami. V osmifinále jsme se utkali se Slovenskem (3:2), Ruskem (3:2) a Německem (5:2). Ve čtvrtfinále jsme porazili USA 4:0. Jarda Jágr dal svůj první hattrick na mistrovství světa.

Důležitý zápas byl v semifinále, kde jsme se utkali stejně jako před rokem se Švédskem. Postavili se proti sobě dva nejlepší gólmani mistrovství, náš Pavelec a švédský Fasth. Po první třetině bez gólu. Ve druhé třetině jsme dali na začátku gól, ale při přesilovce Švédové vyrovnali na 1:1. Před koncem třetiny ještě přidali další gól na 1:2. Za Rachůnkovo ukrytí puku jel Loui Eriksson trestné střílení, které neproměnil. Švédi vystřelili celkem 26 ran na naši bránu. Před koncem jsme prohrávali 2:4. Při power play nám Švédsko střelilo pátý gól. Má kvalitní tým, hrálo dobře a výhra byla zasloužená, i když pro nás nepříjemná.

O bronzové medaile jsme soupeřili s Ruskem, které prohrálo v semifinále s Finskem. Zápas byl napínavý a padalo hodně gólů. Po prvních dvou třetinách byl rozdíl o jediný gól. Třetí třetina byla naše a nakonec jsme vyhráli krásných 7:4. Roman Červenka dal Rusku hattrick. Loni si sundali Rusové medaile po prohře s naším týmem ve finále, letos si neměli co sundat. Podruhé v historii jsme porazili ruský tým dvakrát na jednom mistrovství, poprvé v roce 1969 ve Stockholmu.

Poctivě jsme fandili nejen u obrazovek, ale i na sociálních médiích. Spousta lidí si přidala během mistrovství světa do svých profilových fotek malé vlaječky jako podporu hokejistům. Pravidelně se diskutovalo a informovalo o průběhu zápasů především na Facebooku a Twitteru. Na Twitteru se tweety označovaly pomocí hashtagů, nejčastěji #iihf2011, #iihf a #ms2011.

Gratuluji našim hokejistům. Hráli velmi dobře celé mistrovství. Vyhráli všechny zápasy, kromě jediného se Švédskem. Navíc podruhé v historii se podařilo dát našemu týmu dva hattricky během mistrovství světa, poprvé to bylo v roce 1985. Hoši, děkujem!

2. 15.05.2011 na 19:15 | #2

Taky mám radost. Teď proti Rusku to byl výborný zápas. Ještě večer uvidíme, kdo vyhraje ve finále. Budu fandit Švédsku proti Finsku. Mají dobrou formu a myslím, že zaslouženě vyhrají.

3. Mastík
    15.05.2011 na 19:31 | #3

Jo taky se přidávám ke gratulaci. Hráli fakt skvěle, škoda jen, že neprošli přes ty Švédy, ale co se dá dělat. Tak je porazí Češi další rok.
    Jinak dnes výsledek 7:4 proti Rusákům fakt supr, nejlepší bylo kdyz s Artuchinem vysklil manťák 🙂

4. 15.05.2011 na 22:47 | #4

Ve finále vyhrálo překvapivě Finsko. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 1:1. V poslední třetině se Finové utrhli ze řetězů a rozsekali Švédy 6:1. Takový výsledek asi nikdo nečekal. Respekt!

5. 16.05.2011 na 08:59 | #5

Zajímavostí je, že náš tým je jediný, který během celého mistrovství porazil Finsko. A sice v základní skupině 2:1.