Domů > Ostatní > Inteligentní plastelína

Inteligentní plastelína

Inteligentní plastelína se stala hitem. Jedná se o protistresovou pomůcku, se kterou se na rozdíl od modelíny nezašpiníte. Lze ji různě mačkat, natahovat, trhat, dokonce skáče.

Je k dostání v několika provedeních a barvách. Mimo základní verze si můžete koupit metalickou, teplocitlivou, svítící, elektrickou, měňavkovou nebo třeba magnetickou plastelínu. Všechny typy mají stejné vlastnosti. Teplocitlivá navíc mění zabarvení podle teploty, svítící svítí, magnetická přitahuje kovové předměty. Jsou zdravotně nezávadné a plní požadavky Evropské unie, hrozí ovšem polknutí u malých dětí. Cena základní plastelíny je 199 Kč, ostatní typy stojí 239 Kč za kus. Každá plechovka obsahuje 80 g hmoty. Zakoupit ji lze na stránkách plastelina.cz.

Já jsem zkoušel elektrickou modrou plastelínu. Dá se skutečně natahovat až do uzoučkých vlásků. Při prudkém škubnutí se přetrhne čistým řezem, jako byste ji rozkrojili nožem. Toto přetržení lze provést u slabého válečku plastelíny. Široký nepřetrhnete, naopak se začne tahat. Pro usnadnění je dobré plastelínou nejprve zakroutit, pak se lehce přetrhne. Můžete ji trhat na malé kousky a pak jednoduše splácat dohromady. Po uhnětání kuličky a puštěním z výšky plastelína vyskočí.

Už jste také vyzkoušeli tuto zázračnou hmotu? Napište do komentářů, jaký druh máte a jak s ním jste spokojeni.

Categories: Ostatní Tags: Počet zobrazení: 5 055
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy