Domů > Internet > Internetové profily

Internetové profily

V dnešní době si většina lidí, kteří navštěvují často internet, vytváří své internetové profily. V tomto článku bych uvedl některé poskytovatele těchto služeb a napsal svůj názor na jejich konkrétní nabídky.

Jako první bych uvedl stránku http://www.lide.cz. Na této stránce jsem si před lety založil svůj vůbec první profil. Tenkrát to byl nejznámější portál. Lide.cz patří pod akciovou společnost Seznam.cz. Každý si zde může vytvořit profil. Je zde možnost si nahrát své fotografie, ale nelze je rozdělit do alb. Dále je u každého profilu hodnocení, pokud si jej uživatel nevypne. Hodnocení je podle mě úplná blbost z několika důvodů. Prvním jsou lidé, kteří dávají naschvál špatné známky. Druhý důvod je otázka proč vlastně hodnocení, každý má jiný vkus a hodnotit cizí lidi je kravina. Všechny hlavní profilové fotografie musí být schváleny před zveřejněním. To má dobrou stránku, že se zobrazují jen kvalitní fotografie, horší stránkou je časová prodleva mezi načtením a schválením. Tato prodleva je zrušena u „ověřených uživatelů“, tj. uživatelé, kteří si nechali ověřit, že jsou to skutečně oni. Pro vzhled profilu je na výběr několik málo vzhledů. Do nedávna byla možnost si načíst svůj vlastní styl přes css do profilu, ale to nikdo jiný neviděl, jen jednotlivý uživatel viděl svůj profil s css, čili zbytečnost. Proč to neviděli ostatní, odpověděl mi kdysi jeden z adminů, že prý by se šířilo ve vzhledech porno a podobné věci. Dnes už tato možnost není. Teď bych zmínil aktivity, které lide.cz nabízejí. Takže chat rozdělený podle místností, diskuzní fóra, nově video (nemůže konkurovat YouTube), odkazy na internetová rádia (zbytečnost), seznamku pro nezadané či nadržené, přehled srazů, možnost vytvoření blogu, nově na profil přidat své aukce z Aukra (buzerace). V poslední době dělali na Lidech změny a moc velkého nadšení se nedočkali.

Dále bych uvedl další český portál http://libimseti.cz. Tzv. „líbko“ mi připadá o něco horší než lide.cz. Klasická možnost vytvoření profilu, zadání informací o sobě, možnost rozdělení fotografií do alb a již zmíněné hodnocení. U fotografií bych zmínil možnost uzamčení alba, aby do něho nelezl nikdo jiný bez hesla. Nedávejte si tam nikdy intimní fotky, jsou hackeři a přijdou na Vaše heslo. Stalo se to už, na internetu naleznete tisíce polonahých dívek z libimseti.cz. Za to bych tomuto webu dal obrovské mínus a úplně bych ho zavrhnul. Tím nechci říct, že když si takto načtete fotky na jiný portál, třeba na Lidi, že Vám je někdo nevyčmuchá. Na líbku jsem měl profil nějak přes rok, úplně zbytečně, již jsem ho zrušil. Není tam nic moc zajímavého. Je to další seznamovací portál, občas pořádají různé akce, můžete tam chatovat.

Další český seznamovací portál je http://www.xchat.cz, patřící pod Centrum. Zase to samé, možnost vytvoření profilu, chatování. Já jsem Xchat nezkoušel ještě a nejspíše ani nebudu, je to spíše pro milovníku chatu opět.

Posledním z českých webů uvedu http://www.xicht.cz. Zde jsem měl profil jen několik týdnů. Nejde prostě mít 5 profilů a na všechny chodit. Navštěvuji jen ty, které mě zaujaly a Xicht přes jeho konkurenci neobstál v tomto boji.

Ze zahraničních portálů bych zmínil http://www.myspace.com. MySpace už nabízí o mnoho více než předchozí weby. Používají jej miliony lidí z celého světa. Jsou zde jak celebrity, tak obyčejní lidé. Nevýhodou je pro Čechy, kteří neumí anglicky, že nemá české rozhraní. Tedy pokud neumíte anglicky, tak se ani nemusíte registrovat. Zmínil bych možnost vytvoření vlastního designu svého profilu. Tady se může každý vyřádit na svém vzhledu, jde na profil dát prakticky cokoliv – videa, písničky, jakékoliv obrázky, pozadí, uspořádání lze měnit. Vzhled si můžete vytvořit sami nebo využít pomoci mnoha webů, které nabízí vytvoření layoutu pro MySpace profil zdarma. Tam si vytvoříte vzhled dle gusta, dají vám tam svůj odkaz, který můžete vymazat později. Na Myspace dále možnost sledovat video, poslouchat hudbu, přidávat se do různých fór a tam přispívat.

Dalším zahraničním je http://www.facebook.com. Ten má obrovský nárůst úživatelů, několik milionů ročně z celého světa. Nejedná se o nějaký seznamovací portál, cizí uživatelé nemohou vidět Váš profil, pouze stručný výpis. Facebook je hlavně pro přidání kamarádů, kde můžete sledovat aktuality z jejich života, chatovat s nimi atd. Facebook nabízí velkou řadu aplikací, můžete hrát hry nebo vyplňovat různé kvízy. Fanoušci všelijakých produktů, her a dalších věcí vytvořili jejich skupiny, ke kterým se dá přidat. Facebook je udělaný přehledně, není zde možnost změnit design, ale to se dá snadno přežít, na druhou stranu to dostatečně vynahrazuje širokou škálou funkcí. Jazykové rozhraní je ve spoustě jazyků včetně češtiny, čili pokud neumíte anglicky, není žádný problém.

Na závěr bych dodal, že moje výtahy z těchto webů nejsou úplné a jsou podle mých slov a dojmů. Určitě bych všem doporučil Facebook, pro angličtináře MySpace a pro ty z vás, kteří se chtějí seznamovat tak Lide.cz. Napište mi v komentářích, co si myslíte o jednotlivých portálech, co se Vám na nich líbí a proč je používáte.

Categories: Internet Tags: Počet zobrazení: 136 766
 1. 28.03.2009 na 20:11 | #1

  Super článek, myslím, že je tu zmíněno snad úplně vše. Vyzkoušela jsem si všechny profily, co tu jsou uvedené a nejvíc mě zaujal Facebook, který navštěvuji denně … Je podle mě nejlepší a díky, že si mě k němu dotáhnul (tak napůl, ale přece) :-*
  Mimochodem u mě na blogu se dočtete o jedné aplikaci na Facebooku, která mě chytla 😉

 2. Mr.Jerry
  29.03.2009 na 14:46 | #2

  Já mám profil na libku,kde to kdysi bylo fajne,ale poslední dobou tam dělaj takové čachry,že to spíše uživatelům uškodilo než že by jim to snad něco mělo přinést. Takže momentálně funguji hlavně na facebooku,kde je v současné době registrováno asi nejvíce mých přátel:)takže jsem s nimi neustále v kontaktu:)

 3. 14.05.2009 na 12:04 | #3

  Ještě bych doplnil web badoo.com, který se rozšiřuje v poslední době. Dozvěděl jsem se o něm, že mi chodí neustálé pozvánky od přátel na tento web, což jsou pro mě spamy. Jedná se o seznamovací portál. Kdo máte zkušenosti s Badoo, můžete se podělit. 🙂

 4. 23.01.2011 na 11:33 | #4

  lide.cz jsou vrcholem nepřehlednosti, aspoň co se týče diskuzních for, který jsou nelogicky rozdělený do kategorii (což sebou nese tisíce nevýhod) a příšerná stromová struktura.

  Facebook mi taky není příjemný, je nepřehledný a neosobní – jen tam choděj všichni mí přátelé a kdyby se všichni přestěhovali hromadně na myspace např. tak by mi to nevadilo…

  jinak jsem v poslední době různě procházel weby a našel jsem třeba najdisime.cz, prijdapotkej.cz, fungu.cz, hofyland.cz, diskutnici.cz atd. Ze zahraničních třeba: bebo.com, path.com, flickr.com, twitter.com, hi5.com a vůbec všechno, co se dá najít třeba tady: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_social_networking_websites

  :)) všechno ale vždycky má něco, co mě odradí (nepřehlednost, hrozný mrtvo, extrémní živost naopak atd atd.)

 5. 23.01.2011 na 11:40 | #5

  takových sociálních médií je spousta, psal jsem o nich v článku na http://blog.hynous.cz/socialni-media/

  sociální síť si může založit kdokoliv, dokonce existují open source projekty jako Elgg, díky kterým si ji vytvoříš zdarma

  na nějaké české a malé sítě nemá smysl přecházet, je tam minimum lidí, žádní známí, všichni jsou na Facebooku, tak proč chodit jinam? využít se dají jedině ty, které nabízí něco odlišného a využitelného

 1. Žádné zpětné odkazy