Domů > Internet > Internetové tipy

Internetové tipy

Internet je mocný nástroj. Nalezneme díky němu užitečné informace, ale i nechtěný balast. Pro vyhledávání nám stačí mít jen tři věci. První je internetový prohlížeč (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Maxthon). Druhou internetový vyhledávač (Google, Yahoo, Bing, Seznam). Třetí nezbytnou je samozřejmě připojení k internetu.

Já trávím brouzdáním poměrně dost času a dám vám tipy na některé mnou často navštěvované a oblíbené stránky. Do komentářů můžete připsat své tipy na kvalitní webové stránky. Reklamu, klikačky apod. budu mazat.

iGoogle – Google je můj oblíbený vyhledávač. Asi si říkáte, že je zbytečné jej zmiňovat, že ho zná každý. Chtěl bych však zmínit jeho rozšířené možnosti, které jak jsem zjistil, zná jen malá část lidí. Na úvodní stránce Googlu v pravé hodní části stačí kliknout na odkaz iGoogle, který vás přesměruje dále. Úvodní stranu vyhledávače lze přizpůsobit – zprávy, počasí, RSS nebo odkazy. Pro změnu vzhledu a uložení změn je potřeba se registrovat, mít svůj Google účet.

YouTube – Známá stránka pro sdílení a sledování videí založená roku 2005 a o rok později odkoupena Googlem. Pro své možnosti a obrovské množství nahraných videí nemůžou YouTube v tomto směru konkurovat žádné jiné stránky. Z českých webů je neznámější poskytovatel těchto služeb Stream.

Jak psát web – První český web, který zmiňuji. Ocení jej všichni tvůrci webových stránek i laici, kteří se učí základy HTML. Přehledně a srozumitelně popsaná problematika a velké návštěvnické zázemí.

SEO servis– Opět užitečný nástroj pro majitele webových stránek. Usnadňuje optimalizaci stránek.

Google translate – Překladač od Googlu využívám velmi často, když si nevím rady s některými cizími slovíčky. Jelikož jsem u překládání cizích řečí, tak bych rovnou zmínil web Merriama Webstera, který vytvořil největší anglický výkladový slovník na internetu.

Facebook – Facebook asi není třeba představovat. Nástroj pro komunikaci a sledování aktivit svých přátel, který ovládla reklama a další nekalé praktiky. K zakládání nesmyslných skupin či stránek, přidávání neznámých lidí kvůli hrám, sbírání e-mailových adres pro spam pomocí kvízů nebo aplikací, propagování svých zájmů veřejnosti a dalších prasárnám se nebudu vyjadřovat. Dal bych vám jen radu, ať si nastavíte soukromí. To znamená údaje, které uvidí cizí lidé. Pokud vás otravuje nějaká aplikace nebo pozvánky od určitého známého, lze je jednoduše blokovat. Nehledejte problémy, kde nejsou, děláte si je sami.

IDOS – Snadno, rychle a pohodlně si můžete nalézt autobusové, vlakové či letadlové spojení. Ušetříte si luštění jízdních řádů na zastávkách.

Titulky – Chcete se podívat na film nebo svůj oblíbený seriál v původním znění, ale nedokážete si překládat sami z odposlechu? Pak zkuste tuto stránku, kde je asi nejvíce českých titulků.

ČSFD – Československá filmová databáze užitečná pro vyhledání novinek, zobrazení filmů s určitým hercem nebo od vybraného režiséra. Po zaregistrování můžete hodnotit a komentovat snímky. Kdo má zájem, může sledovat můj profil a hodnocení.

Categories: Internet Tags: Počet zobrazení: 3 811
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy