Domů > Kaligrafie > Kaligrafie: čaj

Kaligrafie: čaj

V květnu probíhají v Japonsku první čajové sklizně. Téma je proto v tomto období aktuální. Kaligrafický symbol pro čaj se skládá ze tří částí: horní čára s dvěma protínajícími tečkami představuje trávu, prostřední dva tahy symbolizují člověka a kříž se dvěma tečkami znamená sklizeň.

Čaj

Následuje symbol pro cestu čaje. Cesta čaje zahrnuje převážně pravidla pro přípravu čaje. Na levém obrázku je symbol cvičně nakreslený v zenové zahrádce. Napravo je pak napsaný na akvarelovém papíře.

Cesta čajeCesta čaje

haiku na závěr: „Čaj si vychutnáme až poté, co jsme ho vypili.“

Categories: Kaligrafie Tags: Počet zobrazení: 22 831
 1. Adriana
  21.07.2014 na 18:03 | #1

  Dobry den,
  nahodou jsem se dostala na vasi stranku a koukam na uplne stejne obrazky ktere mi ukazoval Mila Kadoch kdyz jsem priletela z Tokya na par dni do cech pred asi 3 tydny
  Vy take jiste chodite na lekce k pani ucitelce v Pisku jako Mila,dle vasich praci uplne stejnych jak stylem task tematem neni treba hadat.Mila mi privelz sve prace,abych se mu na ne podivala a poradila mu jako odbornik a ohodnotila jeho caligraficke umeni a videla jsem vse stejne jako jako prezentujete zde vy,i razitko…Jestli si dobre pomatuji rikal Mila ze je to razitko vasi pani ucitelky.
  Jinak jestli vas mohu opravit,nenastvete se prosim-razitko se rekne v japonstine Hanko.
  sice se nezname ale rada aspon touto cestou poradim,aby si nekteri lide kteri jsou caligraficti experti necitili dotceni ze nemate respect pro toto umeni pisma…Ja se venuji kaligrafii pres 10 let a mam i statnice 3 stupne…Jsem zkratka do tohoto umeni pisma zamilovana,ale nemohu se jeste podelit o toto umeni pisma s lidmi v cesku,protoze jsem vetsinu casu v Japonsku.Ziji zde jiz 17 let.Nyni cekam na vysledky celojaponske souteze v kaligrafii kde jsem pred 5 lety ziskala druhe misto.Kdyz si najedete na stranky na- senjimon taika ,urcite by se vam to melo zobrazit.Preji vam mnoho prijemnych momentu stravenych se stetcem v ruce a mnoho rozlustenych tajemstvi kanji znaku.S pozdravem Adriana

 2. 21.07.2014 na 21:29 | #2

  Na lekce kaligrafie chodím do písecké Čajovny u Zeleného stromu. Razítko na kaligrafiích je právě té čajovny. Chodíme tam, protože nás to baví a ty výtvory mají spoustu nedostatků. Sem si to dávám hlavně proto, abych měl zdokumentováno kdy jsme co dělali. Za každou radu budu samozřejmě rád, kor od člověka co se tím zabývá tak dlouho.

 1. Žádné zpětné odkazy