Domů > Cestování > Silvestrovský výstup na Mehelník 2010

Silvestrovský výstup na Mehelník 2010

Jak jinak zakončit rok než každoročním výstupem na Velký Mehelník. Jedná se o nejvyšší vrchol našich píseckých hor ve výšce 633 m n. m. Letos bude naše rodina vyrážet už potřinácté v řadě. Prvně jsme tedy vyrazili v roce 1998 a ještě nás to stále neomrzelo.

Tuto akci pořádá Klub českých turistů Otava Písek. Oficiálně se vyráží dnes, tedy poslední den v roce, v 9:30 v Písku od Šobrovky. Vždy vyrazí houf, který se postupně cestou roztrhá na skupinky. Většina turistů však vyráží podle sebe. Buď dříve jako my aby se vyhnula davu, nebo naopak později aby si pospala. Silvestrovského výstupu se pravidelně účastní i obyvatelé z okolních vesnic a měst, ty vyráží odjinud. Někteří si cestu zkracují autem k lesu, no hamba.

Základem pro dobrou náladu a příjemnou procházku je pěkné počasí. Loni bylo bláto, takže jsme se cestou lesem zašpinili. Letos je větší zima a sníh, takže to bude fajn. Nejspíš se cestou budeme s bráchou koulovat a shazovat sníh ze stromů druhému za krk, sranda musí být.

Při výšlapu na Mehelník se jde skoro celou cestu do kopce. Těší nás myšlenka, že zpátky se půjde pro změnu z kopce, zákony fyziky. Po doražení do cíle honem do fronty na tatranku a papírek, osvědčující naši namáhavou cestu, do sbírky. Pejskaři mají možnost zapsat své pejsky. Lidé se mohou také zapisovat, podepisovat, psát vzkazy a srandičky do určené knihy. Zahřejeme se teplým čajem. Je tu ještě možnost opéct buřty u obleženého ohniště, tím však neztrácíme čas, protože se už těšíme domů na řízky.

Toto je naše každoroční tradice. Vyvrcholení dne je večer, kdy se musíme přejíst a opít na počest tohoto roku a vesele přivítat rok nový. My teď vyrážíme na Velký Mehelník, třeba se tam potkáme. Kdyby ne, tak vám posílám pozdrav z Mehelníku a přeju šťastný nový rok.

Pohlednice ze silvestrovských výstupů na Mehelník

Categories: Cestování Tags: Počet zobrazení: 4 767
 1. 31.12.2010 na 13:02 | #1

  Tak letos místo tatranek dávali malé brambůrky Bohemia. Nahoru jsme dorazili v 11 a čaj tam už nebyl. Rozdíl oproti předchozím rokům byl taky v přístupu. Vždy nám při předávání pohlednic a tatranek popřáli do nového roku. Letos v rychlosti rozhodili do fronty pohledy a stálo se jen na razítka. Brambůrky byly z druhé strany a tam nebyla fronta žádná.

 2. 31.12.2010 na 18:06 | #2

  Brambůrky? Tyjo, to je zlepšení, ale jak čtu dál, tak i zhoršení. My loni měli čaj nebo ne? Já už si to nepamatuju. 🙂

 3. 31.12.2010 na 18:10 | #3

  No jak to vezmeš zase. Vždy ses zahřála čajem a dala si sušenku. Když si dáš brambůrky, tak si zamatláš ruce a ušpiníš rukavice. Máš po nich žízeň a když už tam nebyl ani čaj, tak co pak? 😀 Loni tam ještě byl, nevim jestli jsme tam přišli o něco dřív nebo tam bylo míň lidí. Dneska nám to dopili před nosem. Možná tam pak doplnili, ale to už jsme byli zase na cestě.

 4. 31.12.2010 na 18:12 | #4

  Mě ta sušenka nikdy moc nejela, já ji jedla vždycky dýl, ale brambůrky bych si dala hned. A ruce si zamatláš jenom ty, zamatlaný rukavce mi starost nedělaj. 😀

 5. 31.12.2010 na 18:17 | #5

  Dřív dávali tatranky dobrý, pak takovou tu hnusnou z Lidlu, pak jeden rok Milu – to si ale nejsem jistej. Teď takto pokročili. No znáš mě, jako většina hodovníků brambůrků si pak musim umýt ruce a tam ve sněhu to neni úplně vončo. 😀 Tašku jsme neměli, tak jsme je všichni nesli celou cestu zpátky domů v rukách.

 1. Žádné zpětné odkazy