Domů > Ostatní > Mistři světa v hokeji 2010

Mistři světa v hokeji 2010

Česká republika vyhrála mistrovství světa v ledním hokeji v letech 1996, 1999, 2000, 2001, 2005 a dnes po pěti letech opět zvítězila. Vyhráli jsme 3 roky po sobě (1999-2001), což se mohlo podařit letos také Rusku po výhrách v předchozích dvou letech. To jsme jim však překazili ve finále vítězstvím 2:1.

Je to naše 6. zlatá medaile za Českou republiku. Před osamostatněním jsme vyhráli také šestkrát v letech 1947, 1949, 1972, 1976, 1977 a 1985 jako Československo. Dalo by se tedy říct, že je to naše dvanácté zlato.

Finále nad Ruskem byl úžasný zápas. V první minutě zápasu jsme proměnili gól. V druhé třetině jsme přidali druhý. V závěru třetí třetiny snížili Rusové náš náskok na 2:1 a pracovaly nervy na obou stranách. Ubránili jsme hru a zajistili si tak zlaté medaile. Český tým ukázal své kvality proti silným týmům a závěrečný zápas s dosud neporaženým Ruskem to potvrdil. Brankář Vokoun parádně chytal. Oslabení jsme zvládali s přehledem, i když jsme hráli oslabení 3 proti 6. Ve dvou zápasech jsme postoupili na nájezdy. Jsme první tým, který takto 2x postoupil a poté získal zlato.

Věřím, že zápas sledovala většina našeho národa a fandila. Vyplatilo se. Obrovská radost, gratulace. Příští rok se bude konat mistrovství světa na Slovensku, budeme se těšit.

Categories: Ostatní Tags: Počet zobrazení: 6 295