Domů > Ostatní > Monster truck show v Písku

Monster truck show v Písku

Tento víkend můžete v Písku navštívit monster truck show. Dnes i zítra probíhá od 17 hod. za hasičárnou na parkovišti v ulici Samoty. Pořádá ji Emil Chaloupka.

Vzhledem k tomu, že byly rozvěšeny plakáty po celém městě, byla účast návštěvníků poměrně malá. Důvodem mohlo být neuvedené vstupné, které činilo 200 Kč na dospělého a 150 Kč na dítě. Díky tomu se lidé otáčeli a odcházeli domů.

Na začátku nám předvedli svou jízdu v červených Opelech kaskadéři Emil a Rýša. Po pár smykách navodili správnou atmosféru zápachem spálených pneumatik. Emil pokračoval jízdou po dvou kolech, při které svezl i několik dobrovolníků. V dalším kousku se nám ukázal třetí kaskadér Martin ležící na kapotě auta, s nímž Emil projel hořící překážkou. Další číslo mělo být přetočení auta přes střechu na kola. To se bohužel ani na pátý pokus, kdy museli tři spoluúčastníci převracet Emila z boku zpátky na kola, příliš nevyvedlo. Zajímavostí byl speciál Doppel Opel, který byl vyrobený ze dvou předních částí automobilů. Měl tedy 2 motory, 2 volanty, 2 řadící páky atd. Mohl tak jezdit obousměrně a neobyčejně manévrovat. V závěru jsme se dočkali dvou monster trucků, kvůli kterým jsme tam přišli. První byl vyroben ze staré Škody 1202 a pyšnil se nápisem „1. český monster truck“. Druhý byl sedmi tunový macek zvaný likvidátor. Každé jeho kolo váží přibližně 250 kg a výkon má 480 koní. Celé představení trvalo zhruba jednu hodinu.

Odešli jsme s pocitem spokojenosti, že jsme viděli naživo monster trucky a máme několik povedených fotek. Byla škoda, že organizátoři nesehnali lepší místo a neudělali větší show pro více návštěvníků. Čekali jsme zkrátka více zábavy a více adrenalinu. Vyhodit 200 Kč za hodinku této akce bylo přehnané. Ale i tak to byl zajímavý zážitek. Kdo chce vidět pořádnou monster truck show, musí zkrátka vyjet za hranice, protože v ČR uvidí maximálně opatrné pomaličké přejetí dvou vraků tam a zpátky.

OpelyJízda po dvou kolechMonster trucky1. český monster truckLikvidátorDoppel Opel

Categories: Ostatní Tags: Počet zobrazení: 9 750
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy