Domů > Ostatní > Nové sluneční brýle

Nové sluneční brýle

Venku začalo být vedro a zároveň svítit intenzivně sluníčko. Je třeba chránit oči proti škodlivému UV záření. Nosit v takovém počasí sluneční brýle je snad samozřejmostí. Pokud je nemáte, tak šupky dupky do obchodu.

Dostávám se k otázce, kde je koupit? Prodávají se téměř na každém rohu. Stánkové prodeje na ulicích bych nedoporučoval. Seženete je sice za nízkou cenu, ale to se však projeví na kvalitě. Takové brýle v řádu několika stovek korun lze koupit i v obchodech typu New Yorker a podobně. Další volbou je obrátit se na optiku, kde se specializují na brýle. Pak jsou tu ještě obchody s luxusním zbožím, které je kvalitní, ale za přemrštěné ceny.

Záleží na každém, kolik je ochoten investovat do nových brýlí a tím svého zraku. Tvrdím, že nejsou na jedno použití, takže se vyplatí koupit si dražší. Ale zase pozor, aby se vám neodřely. U drahých brýlí by to zamrzelo. Je výhodné používat jiné na sport a jiné na klasické pochůzky, ale to je asi jasné.

Před třemi měsíci jsem si koupil v optice Polaroidy na normální nošení a jsem s nimi spokojený. Když jsem je porovnával s těmi z New Yorkeru, tak jsem došel k závěru, že už bych si levné šunty nikdy nekoupil. Musím si postěžovat, že mi z nich vypadlo včera sklíčko. Ale na druhou stranu mi je v optice opravili během minutky. Takže je třeba zmínit, že mají nejlepší servis. Pochybuji, že někde v obchodě s oblečením, kde prodávají brýle jako doplňkové zboží, by je zpravili.

Takže závěrem shrnu své poznatky. Máte 3 možnosti, kam jít pro brýle – levné zboží, optika, luxusní zboží. Levné zboží není kvalitní. Optika má kvalitní zboží řádově v rozmezí 1000-2000 Kč za kus. Třetí možností je platit příplatky za značku, jako třeba Lacoste, Dolce & Gabbana nebo Emporio Armani. V daném obchodě si vyberete ty, které vám nejlépe padnou na váš obličej a budou se vám líbit. Hlavní je, abyste se v nich cítili v pohodě.

Categories: Ostatní Tags: Počet zobrazení: 4 338
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy