Domů > Hry > On-line hry

On-line hry

Většina lidí v případě nudy sáhne právě po těchto hrách. Rozhodl jsem se o nich napsat několik řádků a podělit se s vámi o zkušenosti, které jsem nasbíral.

Když se řekne slovo „online hry“, co se vám vybaví? Můžou to být nejjednodušší flash hry, pak internetové hry, do kterých se registrujete a hrajete je každý den, dále třeba počítačové hry s podporou multiplayeru (multiplayer = hra pro více hráčů) přes internet.

Jako první jsem zmínil flash hry. Jsou nejjednodušší, jedná se o primitivní srandičky, které vám pomůžou na chvíli zahnat nudu. Některé takové hry naleznete např. na webu mého bratra na adrese www.funbase.eu.

Druhá zmíněná skupina zahrnuje hry typu Travian, Gladiatus, Bitefight, Webgame a další. U nich bych zmínil, že vytváří závislost. Je lepší je ani nezačínat hrát. Hraní se pořád opakuje a po čase to je nuda. Já hrál cca rok a půl Gladiatus a nějaké 3 roky Webgame. Poznal jsem tam lidi, kteří to doslova žerou, a jejich jednání se často vymyká zdravému rozumu. Jsou slušní hráči, namachrovaní parchanti a pak něco mezi tím. Ve hře narazíte na všechny typy. Gladiatus je furt to samé, pak udělali update a nejlepší hráči spadli na úroveň lamek (lama = výraz pro nezkušeného hráče), pak odešli nej hráči, hodně lidí přestalo hrát a teď už to hraje jen několik ztroskotanců. Pak jsem zmínil Webgame, to byla první on-linovka, kterou jsem začal hrát a začal na ní být závislý po určitou dobu. Výhodou je, že se tam nulují hrací období a nehraje se furt jedna hra jako na Gladiatus. Na WG jsou útoky, které Vám mohou zkazit hraní na celé hrací období, věk. Zatímco na Gladiatus Vás nikdy nikdo nezničí. Je to jen plácání času. Pokud v jakékoliv takové on-line hře chcete být nejlepší, budete si muset připlatit. Je to tak, všude se pyšní slogany „hrajte zdarma“, ale ve hře zjistíte, že pokud zaplatíte určitou částku, tak dostanete výhody. Tím se znevýhodňují obyčejní hráči. To je typické pro Gladiatus, vymysleli tam spoustu bonusů za peníze, zkracování čekacích dob a další podvody. Na Webgame zase můžete mít 2 země místo jedné. Bitefight a Travian jsem nehrál, ale předpokládám, že tam bude taky něco takového. Ještě bych zmínil, že jsem se často setkal na referal odkazy na tyto hry na webu. To znamená, že každý hráč má svůj odkaz a když mu na něj někdo klikne, tak mu přibude třeba trochu zlata ve hře. Moc se mi to nelíbí, není to výhodné a otravuje to lidi.

Do třetí skupiny jsem zařadil multiplayer přes net. To je obrovská výhoda, zábava a zpestření než hrát stále proti počítači. Já takto hraji občas Warcraft III buď přes lan nebo přes Battle.net, což je možnost, jak hrát s lidmi z celého světa. Ale jsou další hry, které opět vytváří závislost. Jako třeba nástupce Warcraftu, World of Warcraft. Ten vytváří docela solidní závislost a jsou i další takové hry.

V závěru bych podotknul, že se jedná pouze o hry. Nemusíte být vždy nejlepší za každou cenu. Osobně vím, jak tyto hry berou čas, a po nějaké době zjistíte, že to je o ničem a stejně přestanete hrát. Nevydržíte to hrát věčně, i když jste mezi prvními, tak to nic neznamená. Mluvím z vlastních zkušeností, ale záleží na každém, zda si to vezme k srdci.

Categories: Hry Tags: Počet zobrazení: 481 360
 1. 01.04.2009 na 19:10 | #1

  Je to ztráca času. Ještě že jsem ti navrhla, abysme ten Glad ukončili což? Protože už mě to fakt nebavilo.
  Když si občas někdo zahraje nějakou hru, tak to je uplně v pohodě, může dělat během dne i jiný věci, ale když někdo u toho sedí celé dny a noci, tak je to fakt už blázen. Na světě jsou lepší věci než jen ta hra.
  Jsem slyšela, že nějací šílenci ani nemaj čas si dojít na záchod, tak se vychčijou do flašky od pití v pokoji a hrajou dál 😀

 2. 01.04.2009 na 19:47 | #2

  Já zase slyšel, že nějakej kluk, co hrál WOWko, tak zemřel na dehydrataci. Prostě to žral, tak moc, že nejedl a ani nepil. To už jsou pak extrémy.

 3. Zaza.L
  19.08.2009 na 21:48 | #3

  Všecko to je o penězích… Přes Prázdniny jsem hrál všemožné browser hry co existujou… Gladiatus je po čase nudný, ale výhoda je, že jste prakticky nezničitelní. Ale nejhorší hry jsou od bigpointu! Např. si vezměme DarkOrbit… Šílenci do toho hážou 700 Kč kvůli prémiu. 1000 Kč kvůli vylepšení a podobně. Travian je dobrá hra pokud jste u toho častěji. Tady vám moc prachy nepomohou, pokud máte taktické myšlení.
  Smutné je že to hrajou i děti jak zmínil Václav.Jsou do toho tak zcvoklé že po tom pomalu i umíraj.
  Věřte mi celé prázdniny jsem testoval přes 20 browser her. Vše je spíše o penězích… Jako v reálném životě. Bez prachů jsi nula.
  Hry které doporučit mohu: Travian, Bitefight, Gladiatus.
  Zde i bez peněz se můžete stát dobří.

 4. 20.08.2009 na 08:31 | #4

  Samozřejmě, že jsou všechny hry kvůli penězům, proč by to jinak tvůrci dělali? Nevím, jestli bych doporučoval Gladiatus. Hrál jsem jej přes rok a byl mezi 10 nejlepšími hráči na 4. serveru. Pak ale zjistíte, že je to stále to samé klikání dokola a po posledním updatu na verzi 0.4 odešli všichni kvalitní hráči včetně mě. Díky změnám spadli nejlepší hráči o mnoho úrovní dolů, zbraně a vybavení jim přestalo fungovat. Proč? Prý aby to bylo vyrovnané, ale kolik času člověk strávil nad tím než se tam dostal? Gladiatus bych rozhodně nedoporučil i přesto, že tam udělali za cca půlrok mé nepřítomnosti nějaké změny.

 5. anonym
  20.08.2010 na 12:00 | #5

  jestli do dárku nebo do jiných her někdo háže peníze, tak je to jeho věc, myslím, že v malém množství to právě vylepší zábavu ze hry, koho by bavilo být pořád lama!

 6. 20.08.2010 na 14:41 | #6

  I bez peněz se dá vyšplhat ve hrách vysoko. Když si někdo koupí nějaké vylepšení nebo něco podobného jednou za čas, tak je to celkem normální, pro toho člověka je to pěkné zpestření. Na druhou stranu člověk, co do her vráží peníze furt, je pro mě nemyslící vypatlanej maniak, kterej nechápe, že peníze slouží i k jiným důležitějším účelům.

 7. 20.08.2010 na 14:46 | #7

  Lama zůstane lamou, i když bude platit peníze, milý anonyme.

 8. 25.10.2011 na 18:43 | #8

  To je celkem síla, když jsi popisoval závislost na hrách a problém lidí, kteří do toho hážou pořád jen peníze, tak mi to připomnělo hráče na automatech, alkoholiky atd (prostě závislé). Nic se nemá přehánět, souhlasím v tomto s Alčou, když je to občas a jako zpestření hry proč ne, ale život není jenom online hra. Mě třeba online hry baví, protože výběr je široký a můžu si je zahrát kdykoliv a kdekoliv.

 9. 06.06.2012 na 08:38 | #9

  Já jsem také dříve hrával Travian a vydržel jsem u toho v podstatě celý rok, ale naštěstí jsem si našel jednoho parťáka, se kterým jsem spolupracoval. Přesto to spolklo mnoho času. Peněz naštěstí ne, na můj vkus to bylo příliš drahé. Jinak dnes již žádnou podobnou hru nehraji a ani to nemám v plánu. Tak maximálně si občas pustím nějakou online hru přes internet http://multihry.cz/pres-internet tu můžu kdykoli vypnout a nemusím řešit, že mám zase plné sklady. 🙂

 1. 25.11.2009 na 09:18 | #1