Domů > Internet > Osekání práv přátel na FB

Osekání práv přátel na FB

Máte mezi přáteli na Facebooku nadřízeného, nechtěnou osobu nebo snad svoji matku? Nechcete, aby kontrolovali vaši činnost?

Řešení je jednoduché. Je třeba nastavit zabezpečení svého profilu. Pokud jste již tak neučinili, napravte to přes nabídku Účet/Nastavení soukromí. Zvolte Vlastní nastavení a možnost Upravit nastavení. Na otevřené stránce lze nastavit obsah, který uživatel uvidí. Lze omezit osobní údaje (rodinní příslušníci, vztahy, koho hledáte, životopisné údaje a citáty, webovou stránku, náboženské a politické názory, datum narození), viditelnost příspěvků, fotky, na kterých jste označeni, právo komentovat a zobrazení kontaktních údajů (telefon, adresa, e-mail).

Schování fotek některým uživatelům provedete přes nabídku Upravit nastavení soukromí alba na předešlé stránce nebo zvolíte na svém profilu položku Fotky, sjedete dolů ke svým albům a zvolíte nabídku Soukromí alba.

U všech nastavení soukromí jsou možnost zobrazení všem uživatelům, přátelům přátel, přátelům, konkrétním lidem nebo jenom sobě.

Doporučuji rozdělit přátele do skupin. Učiníte tak přes nabídku Účet/Upravit možnosti přátel. Vlevo naleznete pole Seznamy, klikněte na položku Přátelé. V horní nabídce zvolte možnost Vytvořit nový seznam, pojmenujte ho např. Spolužáci ze ZŠ, není nutné do něj ihned přidávat přátele. Lze to udělat kdykoliv přes funkci Přidat do seznamu, která je u všech přátel ve výpisu. Lze přidat jednoho člověka do více seznamů. Proč dělat skupiny přátel? Za prvé pro přehlednost, stačí jednou kliknout a zobrazí se vám spolužáci, spolupracovníci nebo členové některého oddílu atd. Za druhé můžete ve výše zmíněných nastaveních soukromí upravovat i skupiny přátel, což ušetří čas.

Na závěr si položím otázku: K čemu je to vše dobré? Uvedu na pár příkladech.

př. 1 Přijde vám od nadřízeného žádost o přátelství. Buď ji můžete ignorovat, nebo přijmout. Odmítnutím ho rozzlobíte. Když přijmete, není vhodné aby četl statusy typu:  Budeme si hrát! A na co? No třeba na čuráky. A jak se to hraje? To si tak vezmete služební auto a nářadí a půjdete ve svátek do práce!

př. 2 Jdete na akci s přáteli a máte spoustu fotek, které s nimi chcete sdílet, ale nepřejete si, aby je viděli ostatní lidé.

př. 3 Nechcete, aby viděli všichni přátelé vaše telefonní číslo, aby vám zbytečně nevolali a neotravovali. Proto nastavíte viditelnost telefonu např. pouze pro skupinu TOP, kde bude několik nejlepších přátel.

Takto by se dalo pokračovat donekonečna.

Categories: Internet Tags: Počet zobrazení: 5 105
  1. 11.06.2010 na 11:36 | #1

    na tomto videu hovoří Mark Zuckerberg o soukromí na FB

  1. Žádné zpětné odkazy