Domů > WWW > Pluginy pro WordPress

Pluginy pro WordPress

WordPress je oblíbený administrační systém pro tvorbu internetových blogů. V základní verzi však má jen základní funkce pro psaní článku a administraci. Tento systém používají lidé, kteří se nespokojí s nějakým obyčejným omezeným blogem zdarma na nějakém serveru, chtějí mít nad blogem kontrolu a žádné přiblblé reklamy. Proto si rádi pohrají se svým blogem a seženou různá vylepšení. WordPress nabízí velmi mnoho funkcí, které se dají získat právě přes pluginy. V tomto článku bych vypíchnul několik důležitých, které jsem sám vyzkoušel a připadají mi užitečné. Pluginy jsou abecedně seřazeny.

Admin Favicon
Přidá obrázek favicon.ico, který se zobrazí v prohlížečích vedle adresy stránky.

Akismet
Akismet je součástí základu systému WordPress společně s pluginem Hello Dolly. Je to nejužitečnější plugin, dalo by se říci. Chrání blogy před spamem, ať už se jedná o registraci uživatelů, či komentáře.

All in One SEO Pack
Užitečný plugin pro SEO (Search Engine Optimization = optimalizace pro vyhledávače). U každého článku možnost vyplnit titulek, popis a klíčová slova (tzv. metadata).

External Links
K externím odkazům (odkazy směřující na cizí stránky) přidává malý obrázek, který dává najevo, že se jedná o externí odkaz. Verze 3.0.4 dělá chyby při zobrazení odkazu na více řádek, nebo spíše v prohlížeči Internet Explorer. Tento plugin bych prozatím nedoporučil, příští verze snad odstraní potíže.

Google Analytics for WordPress
Vloží do blogu kód pro Google Analytics.

Google XML Sitemaps
Vytváří automaticky mapu stránek (sitemap). Přidává do ní články, kategorie, tagy. Stačí nastavit a se sitemapou si dále nemusíte dělat hlavu.

Sociable
Pod články přidá možnost snadného sdílení např. na Facebooku, Twitteru atd. České servery si musíte doplnit sami nebo stáhnout verzi s nimy, v oficiální verzi jsou jen zahraniční.

WP-PostRatings
Slouží pro hodnocení článků. Na výběr jsou např. hvězdičky či kostičky. Díky hodnocení autor vidí, jaké články jsou nejlépe hodnocené a naopak, které nejhůře.

WP-PostViews
Zobrazuje počet zobrazení článků.

WP No External Links
Dokáže nahradit externí odkazy. Např. odkaz typu http://www.hynous.cz se zobrazí jako http://www.vasweb.cz/goto/http://www.hynous.cz. No external links nabízí možnost dát do všech odkazů target=“blank“ (aby se otevíraly externí odkazy v nových oknech) a rel=nofollow (aby vyhledávače nebrali daný odkaz). Jestliže využíváte tohoto hromadného výběru, zkontrolujte si validitu stránek, aby nebylo v odkazu dvakrát target=“blank“ a podobně.

WP Security Scan
Kontroluje bezpečnost vašeho blogu.

Jestliže používáte WordPress, mrkněte na pluginy, určitě se to vyplatí. Kontrolujte aktualizace, novější verze obsahují méně chyb a případně nové funkce.

Categories: WWW Tags: Počet zobrazení: 5 760