Domů > Internet > Reklama na internetu

Reklama na internetu

Internet je způsob jak se zviditelnit. Pro firmy a podnikatele je to výhoda jak najít nové zákazníky. Prakticky všechny velké firmy mají své stránky, i menší nezůstávají pozadu, je mnoho internetových obchodů. Pro všechny uvedené je tedy důležitá reklama. Chtěl bych naznačit nějaké možnosti, vzít to z více pohledů, říci pro a proti.

Nejjednodušší způsob je výměna odkazů. Majitelé nebo webmasteři dvou webových stránek se domluví a navzájem na sebe odkážou. Plus tohoto způsobu je určitě cena, protože vás to nic nestojí, je to jen o domluvě. Při výměně je dobré dbát na stejné tematické zaměření, ovšem pozor na konkurenci.

Dále je na internetu rozšířená placená reklama. Je to způsob pro majitele webů si něco málo přivydělat. Ovšem je dobré si nejdříve zjistit, kolik se vám přičte za proklik, při jaké sumě se vyplácí, pověst firmy – zda skutečně vyplácí. Pak samozřejmě promyslet, zda se vám to vyplatí. Z českých stránek nabízí tuto možnost např. Seznam se svým Sklikem nebo Aukro, které domnívám se nevyplácí peníze, ale můžete si je odečíst z vašich poplatků z aukcí. Ze světových stránek je nejznámější od Googlu tzv. Google adsence. Pro Google adsence si ve svém účtu na Googlu vytvoříte reklamu, je na výběr více velikostí a přizpůsobíte ji barvám vašich stránek, aby splynula s obsahem.

Pak jsou nepříliš pěkné způsoby prosazování jako je spam. Posílání tisíců e-mailů či více. Výhodou pro spamaře je opět cena, protože spam vás nic nestojí a pokud kliknou na váš odkaz 2 lidi z tisíce, tak jste uspěli. Pro normální uživatele internetu je to nepříjemná buzerace. Spam je tu a bude vždy, záleží na vašem poskytovateli e-mailové schránky, jak moc vás před ním ochrání.

Ještě mě napadá jeden placený způsob reklamy a sice klikačky. Buď klikáte na odkazy, nebo přijímáte reklamní maily a za každý se vám přičte pár haléřů. Opět pokud si tak chcete vydělávat, nečekejte, že se tím uživíte. Zjistěte si poplatky při vyplácení. Pokud vyplácí až po určité sumě a strhnou vám třeba 50 Kč, spočítejte si, za jak dlouho si těch 50 Kč naklikáte. Myslím, že se to většinou nevyplatí.

Já jsem si dal jeden čas na web reklamu Google adsence a jelikož jsem zjistil, že se mi nevyplatí z důvodu malého množství prokliků jsem ji zrušil. Vám se třeba vyplatí, kdo ví. Jen bych na závěr ještě podotknul, ať se nesnažíte podvádět. Jsou nekalé způsoby, jak zvýšit výdělky, ale přijde se na to, zablokují vás a nedostanete ani korunu.

Categories: Internet Tags: Počet zobrazení: 3 057
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy