Domů > Ostatní > Řidiči na baterky

Řidiči na baterky

Řidičský průkaz zvládnou získat téměř všichni. Bohužel ne každý umí jezdit. Umět řídit neznamená jen zvládnout nastartovat auto a rozjet ho. Je třeba dodržovat zásady, aby to nevypadalo na silnicích jak v džungli.

Nevadí mi překročení rychlosti. Téměř všichni jezdí rychleji než dovolují značky a kdo říká, že nikdy nepřekročil povolenou rychlost jednoznačně lže. Štve mě bezohlednost řidičů, kterou uvedu na konkrétních příkladech.

př. Jel jsem na kole po kruhovém objezdu, kde jsem chtěl odbočit na druhé odbočce. Za mnou jel nedočkavý řidič, který mě předjel a střihnul to na prvním výjezdu, kdy mi zkřížil cestu. Měl jsem týden nové kolo a musel zastavil na metru hamstnutím na brzdy. Nemít nové kolo s kotoučovými brzdami, ale staré pomalu brzdící, narazil bych do něj.
poučení: Nikdy nepředjíždějte na kruhém objezdu, kde je pouze jeden pruh. Od té doby jezdím na kole po kruhovém objezdu vždy uprostřed, aby mě nikdo nemohl předjet.

př. Jede cyklista a za ním dva kamiony. První jede blízko krajnice a druhý v jeho závisu. Přední se prožene těsně vedle cyklisty, div ho nesmete, neukazuje. Druhý ho srazí.
poučení: Pokud objíždíte překážku, vždy ukažte blinkrem. Udržujte si před sebou rozestup, abyste mohli reagovat na nečekanou situaci.

př. Jedete autem a před vámi pomalé vozidlo, které nemůžete předjet na klikaté silnici, kdy nevidíte za obzor. Čekáte na rovný úsek, kde ho předjedete. Za vámi se však řítí šílenec, který chce taky předjíždět. Začnete předjíždět na stejně a div se nesrazíte.
poučení: Nechte předjíždět nejdříve toho před vámi. Nemusíte předbíhat a cpát se zezadu jako první a to bez ohledu na vaší kraksnu.

př. Na dálnicích a rychlostních komunikacích je už běžné předjíždění zprava.
poučení: Nedělejte to.

Nechci kritizovat jenom jednání řidičů automobilů. Chodci jsou také neukáznění. Viděl jsem je několikrát jít po kruhovém objezdu. Byl jsem svědkem, kdy matku s dítětem srazilo na přechodu auto. Je třeba si uvědomit, že chodci nemají absolutní přednost. I když vás řidič vidí, nemusí stihnout včas zastavit vozidlo. Vytáčí mě také jízda cyklistů po chodnících. Když uvidíte takového cyklistu na přechodu, nikdy mu nedávejte přednost. Pokud bude sedět na kole, nemá na ní nárok.

Categories: Ostatní Tags: Počet zobrazení: 6 142
 1. 22.01.2010 na 21:16 | #1

  Co si dělal, když si viděl jak matku s děckem srazilo auto?

 2. 22.01.2010 na 23:00 | #2

  to bylo ještě když jsem chodil na základku, jsem šel se spolužákem ze školy, ozvala se rána a jen jsme viděli, jak se valila s dítětem z předního skla, pak jí hned někdo zavolal záchranku, my to spíš pozorovali, stejně bychom toho moc nezmohli

 3. 27.01.2010 na 14:42 | #3

  Zdravím, v tomto tématu skutečně s tím souhlasím, ale chyb je mnohem víc a velice nebezpečných, jako že 10% cyklistů se ani nenamáhá sledovat semafor a klidně si začne na červenou projíždět křižovatkou, myslím si, že dobrých 60% nemá svá kola ani osvětlená, což je za hranicí Prahy v obcích normální. Jezdí na kolech velice často pod vlivem alkoholu, že z kola padají a plazí se po škarpách. Řidiči se zase nenamáhají ani dávat blinkry při odbočování a málo jich není. Řidiči často zapomínají na to, že táhnou za sebou vozík a ještě krutější je, když na vlek zapomene řidič nákladního auta a foukne Vám to tam a tlačí Vás vlekem do škarpy, či na svodidla, ale tak by se dalo asi pokračovat do nekonečna.

 4. 27.01.2010 na 14:47 | #4

  Samozřejmě, že existuje nespočet takových situací. Já vybral ty, se kterými jsem se setkal a vytočily mě.

 1. Žádné zpětné odkazy