Domů > Software > RSS podpora v prohlížeči Google Chrome

RSS podpora v prohlížeči Google Chrome

Internetový prohlížeč Google Chrome přišel nedávno a přes masivní reklamu se stává stále známějším a používanějším. Má však své nedostatky, které je třeba ještě doladit. Jedním z nich je podpora RSS kanálů.

Díky RSS mohou návštěvníci stránek odebírat novinky, např. poslední články, zprávy atd. Ke čtení těchto zdrojů se používají čtečky, buď jako software nebo přímo z internetových prohlížečů. U Google Chrome tato funkce zatím není.

Pokud používáte Google Chrome a RSS, díky kterému můžete odebírat poslední články i z tohoto blogu, navštivte stránku od Googlu s rozšířeními do prohlížeče. Jsou tam k dispozici i další užitečné rozšíření. Problém je s podporou, doplňky nelze přidávat do aktuální verze Chrome 3.0.195.38, ale pouze do beta verze.

Ke sledování RSS lze použít také Google Reader. Jednoduše do Readeru zadáte adresy internetových stránek, které chcete sledovat. Po zobrazení podrobností zjistíte údaje o počtech odběratelů daného zdroje, četnosti nových příspěvků, nebo kdy byla stránka naposledy aktualizována.

Existuje samozřejmě mnoho alternativních řešení. Nicméně se domnívám, že RSS čtečka by měla být součástí samotného prohlížeče bez dalších doplňků. Snad se jí dočkáme v budoucnu v některé z nových verzí prohlížeče Google Chrome.

Categories: Software Tags: Počet zobrazení: 6 879
  1. Jakub Mareda
    08.05.2012 na 17:13 | #1

    „Internetový prohlížeč Google Chrome přišel nedávno a přes masivní reklamu se stává stále známějším a používanějším.“
    Masivní reklama brání prohlížeči v tom, aby se stal používaným?

  1. Žádné zpětné odkazy