Domů > Software > Skype 4.1

Skype 4.1

Skype je užitečný program pro volání jiným lidem zdarma pomocí počítačů. Dále umožňuje video přenos pomocí webkamery, odesílání zpráv a nabízí další užitečné funkce.

V květnu 2009 byla vypuštěna zkušební (beta) verze nového Skypu 4.1, a verze 4.1 je dostupná od července. Přestože se vzhledově příliš neliší od verze 4.0, přináší mnoho nových užitečných funkcí:
– sdílení obrazovky (sdílet/sdílet obrazovku)
– připomínání narozenin (nástroje/nastavení/upozorňování/nastavení upozorňování)
– snažší nalézání kontaktů – Hotmail, Gmail, AOL a další (nalézt přátele/importovat kontakty)
– kontakt se dá odeslat jinému uživateli (konverzace/odeslat/kontakty)
– lepší kvalita hovoru a obrazu
– funkce přístupnosti pro postižené

Sdílení obrazovky je výhodné pro pomoc nebo vysvětlení úloh či různých úkonů někomu jinému pomocí přenosu obrazu na počítači. Tato funkce umožňuje zobrazit obraz, ne však ovládat počítač jiného uživatele jako třeba pomocí programu TeamViewer. Upozornění na narozeniny je fajn, ale musí být vyplněn datum narození a musíte být v ten daný den online. Zlepšená kvalita přenosu je také fajn, ovšem samozřejmě záleží na monitoru, mikrofonech a sluchátkách či reproduktorech uživatelů. Jednuduše řečeno, pokud máte shitku cajky od Vietnamce, tak to ani nepoznáte. Společnost Skype se snaží usnadnit práci s programem postiženým lidem nebo lidem s určitým omezením, což určitě ocení.

Vývoj jde samozřejmě dopředu a funkce se budou stále rozšiřovat. Kdo používáte Skype, nezapomeňte si jej pravidelně aktualizovat. A kdo Skype ještě nemá, tak si ho může jednoduše stáhnout.

Categories: Software Tags: Počet zobrazení: 5 209
 1. Lukáš
  08.09.2009 na 12:14 | #1

  Zapomněls napsat, že taky žere mnohem více paměti, než verze 3, proto doporučuji zůstat u verze 3. Jo, a ta nová funguje jen pod Windows.

 2. Helenka
  15.09.2009 na 19:16 | #2

  Skype je nejjjj 🙂

 3. Zdenko
  23.05.2010 na 00:45 | #3

  vymazal jsem ze SKYPE moji historii chatu? je mozne ji ziskat zpet? prosim o pomoc, dekuji…

 1. Žádné zpětné odkazy