Domů > Televize > Srandovní filmové postavy

Srandovní filmové postavy

Toto je žebříček filmových postav, které dokáží rozesmát již při první scéně. Samozřejmě všechny nelze vyjmenovat, ale pokusil bych se vybrat ty nejlepší.

Postavu Mr. Bean (česky pan Fazole) zná snad každý. Ztvárňuje ji herec Rowan Atkinson, který se touto rolí velmi proslavil. Mr. Bean byl natočen jako seriál, ale i jako filmy (Prázdniny pana Beana a Mr. Bean: Největší filmová katastrofa). Dostává se do srandovních situací, při kterých ani nemusí mluvit. Má svého milovaného plyšového medvídka a jezdí ve svém starém mini cooperu. Po zaparkování si odnáší volant s sebou a zamyká auto na vysací zámek, aby mu jej nikdo neukradl.

Sean William Scott jako Steve Stifler v několika dílech filmu Prci Prci Prcičky (American Pie). Steve není příliš slušný, naopak má sprosté, avšak vtipné hlášky. Díky němu dochází ve filmu ke komickým scénkám a dává filmu šmrnc. V prvních dvou dílech Prciček se objevuje nejvíce a také jsou to nejlepší díly z celé série. V dalších dílech vystupují jeho sourozenci a film už nemá takovou jiskru. Stifmaister má kamarády Jima, Kevina a Finche, kteří ho moc nemusí, ale díky jeho večírkům s ním drží partu.

Postava Barney Stinson ze seriálu Jak jsem potkal vaší mámu (How I Met Your Mother) je velmi známá a oblíbená. Barney a jeho kamarádi Ted Mosby, Marshall a jeho přítelkyně Lilly, se dostávají do mnoha směšných situací. Barney je děvkař, který si dokonce dělá seznam holek, které už měl. Jeho nejznámější hlášky jsou „Suit up!“, „It is awesome.“ a „It could be legendary.“ Z jeho fráze „Suit up!“ se dá poznat, že si velmi cení svého obleku, bez kterého nedá ránu.

Kazacha Borata jistě znáte z filmu Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj. Borata Sagdijeva hraje britský herec Sacha Baron Cohen. Jako televizní reportér vyráží do USA, aby tam natočil dokument. Putuje po Spojených státech a natáčí lidi, kteří si myslí, že jde skutečně o kazašského reportéra. Cohen v tomto filmu zesměšňuje zmíněné lidi. Kazašská vláda oficiálně prohlásila, že s tímto filmem nemá Kazachstán nic společného a podala na něj trestní oznámení.

David Nykl v roli doktora Radka Zelenky v seriálu Hvězdná brána Atlantida (Stargate Atlantis). Expedice ze Země se vydá pomocí hvězdné brány do sluneční soustavy Pegas. Součástí výpravy jsou osoby z různých kouktů světa, za Českou republiku vyráží právě Dr. Zelenka. Radek je vědec, který spolupracuje s dalším vědcem Rodneym. Rodney si z něho dělá srandu a Zelenku vytáčí, že na něj často zahlásí nebo i v dalších nebezpečných situacích. Doporučiji sledovat seriál v původním znění, aby vynikla doktorova česká slova.

Postižený Billy jako spolubydlící Steva Barkera ve filmu Bláznivá olympiáda (Ther Ringer). Billy se chová povýšeně a je zahleděn do svého počítače. Na otázku „Děláš na počítači?“ odpoví „Ne, venčím svýho psa.“ Steve si půjčí Billyho CD a omylem mu upadne na zem, to však nevydrží Billyho nervy a začne na Steva křičet: „Pro všechno na světě, co jsi to udělal, poškrábal jsi mi CD!“ V zápětí přijdou další Billyho kamarádi a vyhrožují Stevovi. Nakonec se však skamarádí a pomáhají si.

Ve filmu Zastav a nepřežiješ 2: Vysoké napětí (Crank 2: High Voltage) ukradla čínská mafie hlavnímu hrdinovi Cheliosovi (Jason Statham) srdce, místo kterého mu dala implantát. Chev Chelios do umělého srdce musí pravidelně dodávat elektřinu, aby nezemřel a při tom pronásleduje své protivníky. Na dostihách provozuje sex přímo na koňské dráze se svou přítelkyní před očima tisíců diváků. Cílem sexu je pro něj statická energie, která dobije jeho srdce. Při tom Chev odhodí kalhotky své přítelkyně do hlediště, kde je chytá Číňan. O několik scén déle před televizní kamerou šťastlivý Číňan mává svým úlovkem a ukazuje peace. Sice se objevuje v tomto filmu pouze krátce, ale velmi mě pobavil.

Categories: Televize Tags: Počet zobrazení: 12 559
  1. 28.08.2009 na 09:21 | #1

    Mr. Bean je prostě bezkonkurenčně nejlepší 🙂

  1. Žádné zpětné odkazy