Domů > Televize > Stargate Universe

Stargate Universe

Konečně už je na světě další pokračování kanadského seriálu s hvězdnou bránou. Po úspěšném seriálu Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) jsme se dočkali Stargate Universe. Vysílat se začalo již v říjnu 2009. První série obsahuje 20 dílů.

Příběh 10 dílů 1. série mými slovy: Lidská výprava musí uprchnout ze základny Icarus umístěné na jiné planetě kvůli útoku na ni. Při útěku, ale nevytáčí pomocí hvězdné brány adresu Země, ale neznámou adresu zadanou pomocí devíti symbolů. S rozluštěním devátého symbolu pomohl chlapec Eli, který vyřešil hádanku související s posledním symbolem, umístěnou v počítačové hře Prometheus vytvořené letectvem Spojených států amerických. Červí díra přenesla uprchlé lidi z Icara na antickou loď Destiny (česky Osud), plující vesmírem do neznáma miliardy světelných let od domova napříč neznámými galaxiemi. Zjistí, že loď vyslali kdysi Antikové bez posádky s tím, že by použili bránu k přenesení na Destiny, až bude dostatečně daleko ve vesmíru. Na lodi nefunguje podpora života. Pro její obnovení musí posádka získat vápenec z vyschlého jezera na vyprahlé planetě. Následně mají problémy s nedostatkem energie. Loď se začne bezmocně řítit na hvězdu a hrdinové jsou si jisti, že zemřou. Dokonce losují některé jedince, kteří se zachrání v raketoplánu. Loď však ochrání její štít a díky záření ze žhavého obra dobyje svou energii. Poté začne posádce pro změnu chybět voda, kterou následně získá ze zamrzlé planety roztáním ledu ze zamrzlého vodopádu. Lidé na palubě komunikují se Zemí pomocí pěti antických kamenů, díky kterým se převtělí do jiné osoby na druhé straně. Zjistí, že ve vodě z rozmrzlého ledu byly mikroorganismy, kterých si dříve nevšimli. Posádka začala postupně onemocňovat. Objeví vzkaz z minulosti natočený pomocí antické kamery pojmenované Kino. Jejich záchranou je jed z živočicha podobného goaldovi. Dr. Rush, hlavní vědec ze základny Icarus, má zájem zůstat na Destiny co nejdéle, aby ji mohl zkoumat. Dr. Rush nastraží vraždu na současného velitele plukovníka Younga, aby odstoupil. Nakonec se situace objasní pomocí ztraceného záznamu z Kina. Tým objeví na jedné planetě ztroskotanou mimozemskou loď, se kterou se ještě nesetkali. Young s Rushem jdou prověřit situaci, pohádají se a poperou. Plukovník nechává Rushe ležet v bezvědomí na opuštěné planetě a odlétá společně se zbytkem posádky pryč.

V současné době je potvrzena druhá série, ve které se má objevit nová rasa. Fanoušci hvězdné brány si budou již brzy moci zahrát střílečku na téma hvězdné brány s názvem Stargate Resistance.

Categories: Televize Tags: Počet zobrazení: 4 707