Domů > Televize > Televizní seriály

Televizní seriály

Dnes jsem se rozhodl napsat článek o televizních seriálech. Stává se, že se nudíte nebo nemáte co na práci, jste unavení a nechce se vám nic dělat? Pak je jednou z možností jak zahnat nudu  pustit si právě nějaký seriál.

V českých televizích, dalo by se říct, se není na co koukat. Stále jde do kola Pojišťovna štěstí nebo Ordinace v růžové zahradě apod. Navíc ve všech seriálech hrají stejní herci. Děj není nějak zajímavý. Navíc tyto seriály oslovují spíše důchodce, ale pro mladé lidi jsou značně nezajímavé. Na Nově se objevila nedávno Kriminálka Anděl, což je nepovedená napodobenina Kriminálky NY. Viděl jsem asi jeden díl a s odporem už nechci nikdy další. Celkem dobrý nový seriál je Comeback, kde hraje Martin Dejdar postavu pijana Ozzáka a dochází k vtipným scénkám.

Přiznám se, že na televizi nemám moc čas a možnosti se koukat, protože jsem přes týden na škole. Ale přesto sleduji mnoho seriálů a filmů. Tedy ze zahraniční produkce, kde je úroveň o mnoho vyšší. Moje nejoblíbenější žánry jsou komedie a pak sci-fi. Níže uvedu některé seriály, které sleduji.

The IT Crowd neboli Ajťáci
Velmi oblíbený seriál o počítačovém oddělení v jedné firmě. Hl. postavy jsou Roy, Moss a jejich šéfka Jenn, která o počítačích nemá páru. Seriál bych doporučil všem. Zatím byly odvysílány 3 řady, snad se ještě dočkáme další.

The Big Bang Theory neboli Teorie velkého třesku
Hlavními hrdiny jsou Sheldon a Leonard, což jsou nadaní vědci. Nastěhuje se k nim do baráku pohledná sousedka Penny, do které se Leonard zakouká. Přestože se seriál odehrává především u nich doma nebo v práci dochází k mnoha zábavným scénám a seriál zaujme. Do teď byly odvysílány 2 řady TBBT. 3. řada je plánována na konec září 2009.

How I met your mother neboli Jak jsem potkal vaší matku
Hlavním hrdinou je Ted Mosby, který vypráví svým dětem, jak potkal jejich matku. Pokud vám název připadá nudný, tak se nenechte zastrašit. Historky, které zažil se svými kamarády Marshalem, Barneym a Lily, opravdu stojí za to. Světlo světa spatřily již 4 série HIMYM a matka zatím nebyla odhalena.

Stargate Atlantis neboli Hvězdná brána Atlantida
Jedná se o sci-fi. Tento seriál navazuje na Hvězdnou bránu a má 5 řad. Na začátku první série objeví expedice ztracené antické město Atlantidu. Bojují proti mimozemšťanům Wraithům a každý díl má děj a zaujme. Perličkou je český člen expedice Dr. Radek Zelenka, který hlásí v seriálu občas česky, což opravdu pobaví. Ovšem musíte sledovat v původním znění, v českém dabingu to není takový zážitek. Tvůrci připravují další seriál s názvem Stargate Universe, který by měl být začít v létě 2009.

Dalšími seriály, na které se kouká mnoho lidí, jsou např. My name is Earl, Leverage, Supernatural, Přátelé nebo Simpsnovi. Třeba začnete po přečtení tohoto článku na některý z uvedených seriálů koukat. Těším se na vaše názory na seriály či článek.

Categories: Televize Tags: Počet zobrazení: 3 997
 1. 15.05.2009 na 15:35 | #1

  Ani jeden z těchto seriálu mě vůbec ale vůbec nezaujmul. Všechny jsou na jedno brdo kromě Stargate, která se od nich liší. Navíc podle mě je to to samý, jako ty český seriály, který si uváděl na začátku. Pořád se to odehrává ve stejným prostředí, no prostě mě to nebaví. 😉

 2. 24.09.2010 na 15:47 | #2

  Musím trochu pozměnit svůj názor. Po shlédnutí seriálu How I met your mother musím říct, že je to jeden z nejlepší seriálů vůbec. Naprosto mě uchvátil a vždy se těším na nové díly. U mě je na 1. místě.
  Nemůžu to ale říct o ostatních výše zmíněných seriálech. Tam si stále stojím za svým. Pro mě nuda.

 3. 24.09.2010 na 16:03 | #3

  Měla bys hodnotit jen to, co jsi skutečně viděla.

 4. Banánek
  28.09.2010 na 20:30 | #4

  Jsou dobré, hlavně Jak jsem poznal vaši matku.

 5. 28.09.2010 na 20:54 | #5

  Moje nejoblíbenější by byly asi v pořadí The Big Bang Theory, How I met your mother a The IT Crowd. Od doby psaní článku jsem zkouknul ještě další. Doporučil bych třeba Spartacus: Blood and Sand, Rome, My Name Is Earl, Two and a Half Men, Lucky Louie nebo Robot Chicken.

 1. Žádné zpětné odkazy