Domů > Software > Total commander virus

Total commander virus

Total commander je oblíbený software, který používají hlavně uživatelé s operačním systémem Windows. Dost lidí ho také využívá k přístupu na své webové stránky pomocí FTP.

Nedávno se objevil bezpečnostní problém. Šíří se přes tento program virus, který napadá indexy webových stránek (tj. hlavní, nejdůležitější stránky, domovské stránky). Jsou stránky, které mají pouze jeden index, ale také takové, které jich mají mnohem více, tím se problém pro jejich webmastery zvětšuje.

Podobný problém tu byl asi před rokem, nakonec se vyřešil záplatou. Chránit se před nakažením můžete prozatím tak, že přestanete používat Total cmd a pro jistotu změníte hesla pro přístup na FTP (File Transfer Protocol, určen pro přenos souborů), uložené hesla by se měly odstranit také.

Já používám pro přístup na své webové stránky commandera nejčastěji, takže mě tento problém docela děsí. Navíc jsem se bavil s jedním kamarádem, který byl už tímto virem postižen. Věřím však, že se brzy udělají opatření proti tomuto problému, což bude v zájmu tvůrců Total commanderu, aby jim nemizeli klienti.

Categories: Software Tags: Počet zobrazení: 4 689
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy