Domů > Ostatní > Únik od reality

Únik od reality

Tímto článkem bych chtěl reagovat na texty o závislosti na počítačích a hrách. V první řadě musím zmínit, že je většinou píší lidé, kteří s tím nemají žádné zkušenosti. Psát podle toho, co někde zaslechnete, nebo znáte jedince, který tráví většinu dne touto činností, je značně zkreslené. Bulvár z toho udělá kovbojku, psycholog odříká nadrcené poučky, nějaký pisálek sesmolí nic neříkající články na internet a na závěr se ještě najde někdo, kdo o tom založí skupinu na Facebooku.

Napadá mě myšlenka úniku od reality. Má teorie spočívá v problémech v reálném světě. Ať už jde o školní neúspěchy, pracovní, mezilidské vztahy, přišli jste o blízké, o majetek, nebo jednoduše nemáte nic na práci a nudíte se. Kam před tím vším utéct a odreagovat se? No přece do virtuálního počítačového světa. Krása spočívá v tom, že je z vás nový člověk. Můžete ze sebe udělat hvězdu, řečeno s nadsázkou. Po čase se z těchto úniků stane záliba, kterou někteří nazývají závislostí.

Můj názor na počítačové hry je kladný. Je to perfektní odreagování od učení nebo zmíněné reality. Každý má svůj vkus a s ním i své oblíbené hry. Hrají je i lidi, u kterých byste to nečekali. Já jich hraji také několik pravidelně. Každá je jinak časově náročná.

Ale u PC se dělá spousta dalších věcí mimo her. Od komunikace přes ICQ, přes virtuální profily, on-line nakupování, hledání novinek, studijních materiálů, obrázků, písniček, videí, filmů, zpráv, diskutování v návštěvních knihách a fórech, až po pracovní činnost (administrativa, tvorba www stránek atd.) a další.

Z mojí myšlenky vyplývá, že kdybychom neměli problémy nebo touhy, trávili bychom svůj volný čas jinak. Doba jde zkrátka dopředu. Naše babičky a dědové v našem věku chodili pást dobytek, my se místo toho staráme o svou virtuální farmu na FarmVille. Je třeba naučit se ovládat svůj čas a najít kompromis mezi počítačem, sportem, posezením s přáteli a dalšími aktivitami. Ještě bych chtěl všechny požádat, aby se při brouzdání po internetu a hraní her chovali slušně. Frajeři, kteří neumí ani psát spisovně a veřejně nadávají ohledně věcí, o které se ani ve skutečnosti nezajímají nebo o nich nemají přehled, je velmi smutné. Kritika je fajn, ale dá se vyjadřovat i slušně. Odstrašujícím případem je, když někoho porážíte v některé hře a on vám začne vyhrožovat zabitím apod.

Categories: Ostatní Tags: Počet zobrazení: 4 563
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy