Domů > Hudba > Vývoj italo dance

Vývoj italo dance

Je obecně známo, že hudební styl italo dance není, co býval. Doba jde kupředu a interpreti se jí snaží přizpůsobit svou hudbu. Tím samozřejmě neosloví všechny zaryté fanoušky starých dobrých válů.

Pro mě byla zlatá léta mezi rokem 1999 a zhruba 2004. Můj největší oblíbenec Gigi D’Agostino byl na vrcholu své tvorby. Hity L’Amour Toujours, La Passion, The Riddle, Bla Bla Bla, Another Way, Super, Silence a další znal téměř každý. Velmi často se hrávaly v rádiích na celém světě, včetně České republiky. Zmíněné písničky tvoří jen zlomeček Gigiho tvorby. Podle mě je Gigi nejproduktivnějším interpretem vůbec, má kvanta muziky, která nebyla vydána a stejně tak vydal velké množství. Jeho nevydané novinky se daly slýchávat na italském rádiu m2o až do konce minulého roku. Druhým zásadním producentem je Gabry Ponte. Začínal ve skupině Eiffel 65, která se proslavila hity jako Blue nebo Move Your Body. Později se trhnul a vydal na sólovou dráhu. Nezapomenutelné hity, které vždy rád poslechnu jsou La Danza Delle Streghe, Depends On You, Geordie, De Musica Tonante, Time To Rock a další. I Gabry má mnoho nevydaných písní. Ulítával jsem také na skupinu Floorfilla a jejich hity Italo Dancer, Anthem 1-6, Le Délire, Sister Golden Hair nebo Game Over. Dalším italo skvost pro mě představovala skupina Prezioso & Marvin, kterou tvořili bratři Giorgio a Andrea společně s Alessandrem Moschinim a Stefanem Zucchinim. Nezapomenutelné hity Tell Me Why, Let Me Stay nebo Survival. Dále úspěšnými byli Brothers s jejich Sexy Girl nebo Dieci Cento Mille. DJ Lhasa a jeho Pinocchio, Giulia nebo No Controles. Ještě bych zmínil Roberta Molinara a jeho písničky Hurry Up a Superman Is A Punk DJ? Superman je tvrdší oříšek, ale přesto se mi líbí.

Dnes už se těžko dočkáme písní v tom pravém stylu italo dance. Ale přesto občas někdy vyplivne povedený song, i když je to třeba jeden nebo dva z celého alba. I když je jiná doba, tak všichni zmínění interpreti jsou stále aktivní. Gigi D’Agostino přešel na jeho tvorbu Lento Violento. Gabry Ponte a Giorgio Prezioso, kteří se oba trhli od svých skupin, přešli mimo jiné na electro. Gabriele Cerlini se vydal také na sólovou dráhu a říká si Dr. DJ Cerla a do jeho tvorby spadá především tvorba mash upů a míchání setů. Přesto dělá vystoupení s Momem B, jakožto Floorfilla. DJ Lhasa se přejmenoval na Ma.Bra., což je zkratka jeho jména Maurizio Braccagni.

Časy se holt mění…

Categories: Hudba Tags: , Počet zobrazení: 4 205
 1. 29.03.2010 na 20:29 | #1

  Superman Is A Punk DJ? je EP, to není song.

 2. 29.03.2010 na 20:30 | #2

  A časy se holT mění… ale pokud vzdáváš zmíněným umělcům hold, tak je to v pořádku :).

 3. 29.03.2010 na 20:32 | #3

  A Gabry sedal na elektro jen částečně, viz třeba Ocena Whispers – GP remix nebo DJ Matrix vs. Gabry Ponte – La Tipica Ragazza Italiana a další a další… dělá muziku všemožných stylů ;).

 4. 29.03.2010 na 20:40 | #4

  taky ti půjdu hledat chyby na web detailisto 😀 … opraveno

 5. 30.03.2010 na 13:52 | #5

  No vidiš, já to nečetla a máš tam chyby, takhle tě musí opravovat cizí lidi 😀

 6. 30.03.2010 na 15:17 | #6

  jn do většiny článků se nějaká chybka vloudí, když se píší narychlo, pak je třeba ty mršky najít a odstranit 🙂

 1. Žádné zpětné odkazy