Domů > Hry > Warcraft III

Warcraft III

Warcraft III je strategická počítačová hra od Blizzardu, která si mě získala již od jejího stvoření. Stále mě neodradila po mnoha letech a rád si ji zahraji. Základní verze Vláda chaosu (Reign of Chaos) vznikla v roce 2002 a rok později na ni byl vydán datadisk Ledový trůn (Frozen Throne). Další upgrade je možný pomocí patchů (19. 3. 2009, verze 1.23a).

V samotné hře je výběr čtyř ras – lidé, orkové, nemrtví a temní elfové. Nedá se říci, která rasa je nejlepší. Záleží na taktice a zkušenostech hráčů. Pro rychlý útok na začátku hry se používá pojem „rush“.

Warcraft III nabízí 3 druhy hraní: kampaň, singleplayer nebo multiplayer. Kampaň má svůj příběh, kde se seznámíte s různými rasami. Singleplayer je klasická hra jednoho hráče proti počítači. Multiplayer je nejzábanější, jedná se o hru více hráčů prostřednictvím LAN nebo přes Battle.net.

V samotné hře lze klasicky stavět vesnici a bojovat proti nepřátelům. Což je zábavné, ale občas je třeba změna a od toho jsou tu takzvané RPG. Mezi nejzajímavější RPGčka patří:
– Escape gay nation, Pyramid escape, Polar escape, Escape gay space, Polar bear escape, Escape builder, Maze escape
– 300, Orc gladiators
– DotA Allstars, Mini DotA, Battle ships, Battle tanks
– Footmen frenzy, Footmen kingdom
– Run Kitty run
– Team line tower, Line tower wars
– Island defense, Vampirism fire, Crazy’s Vampirism, Vampirism speed, Tree tag, Sheep tag, Kodo tag
– Pimp my peon
– Angel arena
– Lords of Europe
– Uther party

RPG jsem vypsal, aby podobné mapy byly u sebe. V escapech (úniky) se musí doběhnout přes překážky až na konec, 300 a Orc gladiators je boj o přežití, v Dotě Allstars proti sobě bojují 2 směry a jeden musí přetlačit druhý, ve Footmenu bojují z každého směru jeden tým proti sobě a střetávají se uprostřed, Run Kitty run je běhání po zakroucené cestě směrem do středu mezi vlky, Line tower wars je stavění obrany z věží a vysílání bojovníků na nepřátelské věže, ve Vampirism jeden tým staví vesnice a druhý jim je ničí s cílem je zabít, Pimp my peon je trénování peonů s cílem zničení nepřátelských peonů, v Angel areně bojují hrdinové, kde zabíjí zvířata nebo nepřátelský tým, možnost získání bonusových hrdinů a věcí podle verze, v mapě Lords of Europe si vyberete jednu z Evropských zemí a snažíte se ovládnout Evropu, v Uther party plníte různé mise s cílem nejvyššího počtu bodů.

Warcraft je má nejoblíbenější hra, proto o ní také píšu. Nejčastěji ji hraju přes LAN s bratrem nebo s přítelkyní.

Categories: Hry Tags: Počet zobrazení: 6 018
  1. 12.08.2009 na 15:55 | #1

    Warcraft = super hra… tu naučíme i naše děti a budeme všichni po večerech pařit 😀

  2. 13.08.2009 na 10:49 | #2

    do tý doby bude třeba už Warcraft IV 😀

  3. 13.08.2009 na 19:03 | #3

    To je jedno kolikátka, prostě to je Wafcraft a basta 😀

  1. Žádné zpětné odkazy