Domů > Software > Windows Live Messenger 2009

Windows Live Messenger 2009

Před několika dny jsem si stáhnul nový Messenger 2009. Windows live messenger používám už téměř 2 roky a zajímalo mě jaké změny přináší nová verze.

První věc, které jsem si všiml byla změna designu, je barevnější a živější, to platí i o ikonce na pracovní liště. Dále u kontaktlistu přibyly nové položky jako Oblíbené položky, Skupiny, Novinky, Panel karet a rozdělení na offline a online kontakty. Vše se dá nastavit v nabídce „Změnit rozložení kontaktů“, kde si můžete nastavit zobrazení libovolně velké fotografie u každého kontaktu. Svůj Messenger si můžete přizpůsobit svému barevnému gustu, v základní nabídce si můžete vybrat nějakou z 23 barevných scén. Pro každý kontakt můžete mít jinak barevné okno konverzace. V tomto okně také přibyly položky Fotografie, Soubory, Hry, Aktivity, Pozvat a Blokovat.

Windows Messenger je skvělý program pro komunikaci, který se stále zdokonaluje a podporuje jak textovou, tak zvukovou komunikaci, ale i hovor s obrazem z webkamery. Stává se stále oblíbenější a rozšířenějším. Po celém světě je to nejoblíbenější program pro komunikaci. Výjimkou jsou snad jen Česká republika, kde je dominantní ICQ a Rusko, kde je oblíbený QIP. Krom toho existují další programy jako Miranda, Trillian a další, ale ty jsou zanedbatelné. K nám se dostává Messenger více a více a snad jednou vytlačí ICQ.

Já osobně mám Messengera moc rád pro jeho širokou škálu funkcí. Jen je škoda, že ho nepoužívá příliš lidí, proto musím kromě něj používat i ICQ, protože tyto programy nejsou kompatibilní. Na závěr bych chtěl Messengera všem doporučit a vyzkoušet si všechny jeho funkce.

Categories: Software Tags: Počet zobrazení: 4 151
 1. 10.03.2009 na 20:50 | #1

  Dobrej článek. Určitě si pár lidí po tomhle přečtení Messengera půjde stáhnout. Ale já si v pohodě vystačím s Qipem a pro hovory mám Skype 😉

 2. Katka
  10.03.2009 na 22:08 | #2

  článek mě velmi zaujal, ráda si nový MSN stáhnu

 3. 14.05.2009 na 12:06 | #3

  @Tuny
  Kdyby k tobě dorazil Messenger dříve než ICQ/Qip nebo Skype a používalo ho více lidí, tak by tě ani nenapadlo zkoušet nějaký ICQ. 😀

 4. 17.05.2009 na 20:19 | #4

  @Václav Hynouš
  Já jsem ráda že nedorazil, protože pak bych přes ICQ nemohla poznat tebe 😉

 1. Žádné zpětné odkazy