Domů > Cestování > Zámky jižních Čech

Zámky jižních Čech

Rád bych shrnul zámky v jižních Čechách, které jsem navštívil, hlavně se svou přítelkyní. Baví nás dělat výlety a zámky nás lákají. Článek budu postupně aktualizovat po dalších výletech.

Blatná

V České republice máme celkem tři vodní zámky, mimo Švihova a Červené Lhoty je jedním z nich právě zámek v Blatné. V zámecké zahradě pobíhají daňci, mezi kterými se dá chodit. Až pojedete na Blatnou, tak si nezapomeňte vzít trochu tvrdého nadrobeného chleba a můžete se vyfotit, jak je krmíte.

Červená Lhota

Tento zámek zaujme na první pohled svou výraznou červenou barvou. Červený je údajně kvůli princezně, která vyhodila kříž z okna, spadla za ním a zabila se o skalku pod zámkem. Krev vystříkla až na bílé zdi a červených skvrnek se nešlo zbavit, proto Červenou Lhotu natřeli na červeno.

Hluboká nad Vltavou

Hluboká je velký a moc hezký zámek, kde návštěvníkům nabízí různé trasy k prohlídce.

Kratochvíle

Kolem Kratochvíle je příkop a za ním nádherná zahrada. Na jejím okraji jsou malované zdi a také kostelík.

Orlík

Na Orlíku se mi nejvíce líbil kongresový salónek, dále místnost s dřevěným stropem, který prý trvalo vyrobit čtyři roky. Kolem zámku je hezký park, kde můžete potkat pávy. U Orlíku je možnost svézt se parníkem po Vltavě.

Třeboň

Zámek Třeboň nabízí tři prohlídkové trasy – A) rožmberské renesanční interiéry, B) soukromá rožmberská apartmá, C) konírna. My jsme byli na Třeboni zrovna v den, kdy tam probíhala výstava vodníků a mystických postav, takže byl výlet o něco zpestřen. V Třeboni je ještě Schwanzenberská hrobka, která určitě také stojí za vidění.

Categories: Cestování Tags: Počet zobrazení: 6 082
  1. 28.08.2009 na 09:24 | #1

    Z těhlech zámků se mi nejvíc líbila Hluboká, akorát škoda, že jsme se nepodívali z věže. Dále mě zaujala Červená Lhota a na třetí místo bych dala Kratochvíli, kde mají moc hezkou zahradu 🙂

  1. Žádné zpětné odkazy