Domů > WWW > Zavináč nebo uzenáč?

Zavináč nebo uzenáč?

Určitě jste se na internetu setkali na nějakém webu, kde bylo v e-mailové adrese napsáno slovem zavináč či uzenáč. Proč to autor udělal? Povíme si o tom více.

Na internetu je obrovské množství robotů, přes roboty vyhledávačů (Google – Googlebot, Yahoo – Yahoo! Slurp, Seznam – SeznamBot, MSN – Msnbot), roboty validátorů (W3C Validator), crawlery, spidery až po spamovací roboty. Některé z těch spamovacích vyhledávají e-mailové adresy.

Jak se proti tomu ochránit? Jelikož hledají tito boti většinou spojení „něco@něco.koncovka„, tak je nejjednodušším řešením místo znaku pro zavináč použít slovo. Většinou se používá „at“, což je anglicky zavináč, nebo „zavináč“ či jmenovaný „uzenáč“. Další řešení je nahradit znak zavináč zápisem ASCII, což je jen odlišný zápis v html, ale na webové stránce se bude zapisovat klasický zavináč. Posledním řešením, se kterým jsem se setkal je vložit svou e-mailovou adresu na web místo v textové formě jako obrázek, s tím se můžete setkat např. na Facebooku.

Já bych se přiklonil k ASCII nahrazení zavináče, ale uzenáč se mi líbí rozhodně více než zavináč. Ale pokud budete používat zápis slovem, tak to bude otravovat Vaše návštěvníky, tím až se Vám rozhodnou napsat zprávu, tak budou muset přepisovat dané slovo zavináčem.

Categories: WWW Tags: Počet zobrazení: 9 632
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy