Domů > Internet > Změny na Gmailu

Změny na Gmailu

Včera provedli tvůrci oblíbeného e-mailového poskytovatele, který je zdarma provozován Googlem, nové změny. Po první návštěvě vyskočí okno s upozorněním o změnách.

Po přihlášení do Gmailu je patrná změna umístění štítků v levé části e-mailové schránky. Lepší ovládání štítků umožňuje automaticky zobrazovat, které používáte nejvíce a skrytí zbývajících. Pokud budete chtít zobrazit některé z těch nepoužívaných, stačí kliknout na položku „další“. Štíky můžete zobrazit, skrýt nebo odstranit. Pokud chcete provést hodně změn najednou, přejděte v nastavení na záložku Štítky, kde je můžete upravit hromadně. Zajít do nastavení a přenastavit dle vašich potřeb, bych doporučil. Změna mi skryla např. položku koš a pokaždé klikat na „další“ je zdlouhavé, jelikož položku používám každý den. Každý má ovšem své vlastní potřeby a může si nastavit menu dle vlastního gusta, což je obrovská výhoda.

Další novou funkcí je přetahování. Přetahování je funkce „Přesunout do“. Zprávy můžete jednoduše přetahovat myší, stačí u zprávy chytnout vlevo za tečkovanou část. Lze přetahovat i na položku „další“, která se automaticky rozbalí po najetí.

Tyto změny mají za důsledek zmizení starého boxu se štítky, nyní zabírají méně místa. Google své služby stále vyvíjí. Další nové funkce si můžete vyzkoušet v Laboratoři (Labs – nastavení/Laboratoř), která je pro funkce, jejichž vývoj nebyl zcela dokončen. Nové funkce se můžou kdykoli změnit, přestat fungovat, úplně zmizet, nebo naopak nechat na stálo.

Text byl inspirován oficiálním blogem Gmailu.

Categories: Internet Tags: Počet zobrazení: 5 194
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy